Két tucatnál is több érmet szereztek a vásárhelyi úszók

Székely Sport 2022. május 12., 16:46

Nagybánya adott otthont két napon át a 12 és 14 éves korosztály számára kiírt iskolás úszó országos bajnokságnak. A Marosvásárhelyi ISK versenyzői huszonnyolc érmet szereztek.

A Marosvásárhelyi ISK versenyzői a nagybányai megmérettetésen Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi ISK

A megmérettetésen 19 klub 189 sportolója vett részt, közülük a marosvásárhelyi klub 14 arany- 5 ezüst- és 9 bronzéremmel a harmadik helyen végzett a csapatok versenyében.

A sportolók a következő eredményeket érték el:

Veress Rebecca (13 éves): 6 aranyérem (50 m pillangó, 100 m pillangó, 50 m hát, 100 m hát, 50 m mell, 100 m mell), 2 ezüstérem (50 m krall, 100 m krall);
Sántha Nóra (14 éves): 5 aranyérem (50 m pillangó, 100 m pillangó, 50 m krall, 100 m krall, 50 m mell), 2 ezüstérem (50 m hát, 100 m mell), 1 bronzérem (100 m hát);
Morar Bianca (13 éves): 2 aranyérem (50 m krall, 100 m krall) 5 bronzérem (50 m mell, 100 m mell, 50 m hát, 100 m hát, 100 m pillangó);
Feiffer Hunor (13 éves): 1 ezüstérem (100 m pillangó), 2 bronzérem (50 m pillangó, 50 m hát);
Pop Tamás (12 éves): 1 aranyérem (100 m mell), 1 bronzérem (50 m mell).

Mellettük Orbán-Kis Zsuzsanna (12 éves), Anderka-Farkas Kamilla (14 éves) és Tohati Diána (14 éves) ugyan nem szereztek érmet, de hozzájárultak a csapat dobogós helyezéséhez.