A tizenegy legjobb játékos közül a legtöbben, szám szerint hárman a Konstancai Viitorult képviselik, a tengerparti csapat múlt hétvégén fölényesen, 4–1-re verte hazai pályán az Astra Giurgiut, ezzel megszerezte első győzelmét a bajnokságban.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-tól két, a nyáron érkezett labdarúgó került be a forduló csapatába, Bryan Nouvier és Florin Purece, mindketten a szünet után léptek pályára az FC Voluntari vendégeként 2–1-re megnyert találkozón, amelyen a háromszéki klub szintén első bajnoki sikerét jegyezte.
Nouvier mindkét találatnál előkészítő volt, Purece az egyenlítő gólt lőtte.
A legjobb edzőnek Bálint Lászlót választották, az újonc Aradi UTA trénere megszerezte szakvezetői pályafutása első győzelmét az élvonalban, az aradi klub pedig 53 év után tudott nyerni ismét a Dinamo otthonában.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
A játékoskeretek piaci értéke alapján jelentős különbségek vannak a labdarúgó Szuperliga csapatai között. A Transfermarkt adatai szerint az élen jókora előnnyel a címvédő U Craiova áll, míg a két székelyföldi együttes a mezőny alsó részébe tartozik.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Mennyibe kerül ma kimondani az igent, és visszahozza-e az árát egy lakodalom? Egyre többe kerül esküvőt szervezni Romániában, miközben a fiatalok már egészen másként gondolkodnak a nagy napról.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!