Új fejezet nyílik a gyergyóremetei sportban. Felnőtt csapatsportágban megyehatáron kívül is megmutatja magát a község. Megyei bajnokságban szinten évekkel ezelőtt a nagypályás labdarúgás és a kézilabdacsapat is szerepelt, az utóbbi időben azonban a teremfoci vált népszerűvé Remetén.
A Hargita megyei futsalbajnokságban az utóbbi három alkalommal is szerepelt a Kereszthegy. Az első évben nem örülhettek győzelemnek, a következő kiírás során pedig negyedik lett a csapat, legutóbb a második helyen végzett.
– mondta a Kereszthegy ügyvezetője, Pál Nándor.
Az első évben semmiképpen nem az a cél, hogy nagy eredményeket érjenek el. A 12 csapatos mezőnyben a 8–10. helyek egyikére pályáznak, elkerülnék az utolsó helyezést. Arra törekednek, hogy hazai pályán néhány mérkőzést megnyerjenek, és ezzel a nézőknek is sikerélményt szerezzenek.
A játékoskeretben öt remetei tizenéves fiatal kap lehetőséget, 30 év körüli, szintén falubeli labdarúgókkal, és néhány tapasztaltabb „idegen”, azaz gyergyószentmiklósi játékossal.
Az edző a maroshévízi Alin Doltea, aki játékosként a teremfoci 1. Ligában is szerepelt korábban, és több éve foglalkozik már a Kereszthegy futsalosaival.
Nem volt könnyű összeállítani a csapatot, a legtöbb remetei fiatal, aki játszhatna, az külföldön vagy az ország más vidékein dolgozik, hétvégén vagy még ritkábban tér haza. Nehéz volt találni tizenhárom olyan játékost, aki vállalta, hogy végigjátssza a szezont a Kereszthegy mezében – mondta el Pál Nándor.
A sportra, teremlabdarúgásra azonban lenne igény a közösség körében.
Az érdeklődésből úgy látszik, biztosan megtelik a csarnok nézőtere vasárnap, az első hazai mérkőzésen.
Az anyagi háttér is biztosítottnak látszik, számos helyi vállalkozó és magánember jelezte, támogatja a csapatot. A községi önkormányzat részéről pedig a sportcsarnok biztosítására és a kiszállásokhoz való hozzájárulásra számít a Kereszthegy. A megyei önkormányzat is segíti az indulást.
A bajnokságban való részvételtől a helyi sportélet fellendülését is remélik. Idővel lesz hol szerepeljenek azok a kisiskolás gyermekek, akiket a Székelyföldi Labdarúgó Akadémia edzői segítenek a fejlődésben.
Vasárnap 15 órakor kezdődik az Inter Gyergyó–Nagyváradi Dinamo mérkőzés Szárhegyen. A találkozóra ingyenes a belépés, de ahogyan már megszokhatták a focikedvelők, a csapat egy urnát helyez ki a bejárathoz, amelybe mindenki lehetőségéhez mérten adakozhat. A begyűlt összeget most is jótékony célra fordítja az Inter, ezúttal a Napsugár az esőben Alapítványnak szeretnének segíteni.
Színvonalas felkészülési időszakon vannak túl az Inter Gyergyó teremlabdarúgói. A magyar első osztályban szereplő Debrecennel mérkőztek a gyergyóiak, majd a hónap végén Budapesten vettek részt egy nemzetközi felkészülési tornán, ahol a negyedik helyen zárták a 12 csapatos turnét.
Az idei szezonra 12 csapat nevezett be, a lebonyolítás pedig nem a megszokott turnérendszerben zajlik. A csapatok minden hétvégén csak egy meccset játszanak, így minden második hétvégén láthatnak összecsapásokat a helyi nézők. Visszalépett a temesváriak második csapata és a Brassói Blue Angels is. A megüresedett helyekre újoncként a Remetei Kereszthegy mellett bejelentkezett egy nagyváradi és egy dévai csapat. A mezőnyt az első osztályból visszaesett kolozsvári és kézdivásárhelyi csapat egészíti ki. A bajnokság egy 22 fordulós oda-visszavágós sorozatból áll, amelynek végén az első helyezett feljut az első osztályba, a második pedig selejtezőt vív az 1. Liga utolsó előtti helyezettjével.
Szeptember 17., vasárnap: Bukovina Vicov–Brassói Colțea (12.30), Remetei Kereszthegy–Luceafărul Buzău (14), Inter Gyergyó–Nagyváradi Dinamo Leonardo (15), Kézdivásárhelyi KSE–Ceahlăul Piatra Neamț (18.15).
Szeptember 20.: Kolozsvári Clujana–Dévai West (16).
Október 8.: Segesvári Pro Tineret–Fortius Buzău (18).
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!