A Bük sportcsarnokában vasárnap zárult Ifjúsági Ökölvívó Magyar Bajnokságon Csiki Róbert a 60 kilogrammos súlycsoportban, Daróczi Vanessza az 52 kg-os mezőnyben szerepelt. Egy ezüst és egy bronzérmet szereztek.
Csiki Róbert fölényesen jutott tovább a negyeddöntőből és az elődöntőből is, de a döntőben a jóval tapasztaltabb ellenfél Békési TE versenyzője, Római Ruben győzött pontozással.
Amint az EGÖSK Facebook oldalán olvasható, nagyon színvonalas, minőségi bokszot hozó döntőt vívtak, az ifi korosztályba most belenövő Csiki Róbert méltó ellenfele tudott lenni a 18 éves, 70 meccs tapasztalatával ringbe lépő riválisnak.
Daróczi Vanessza az elődöntőben megosztott pontozással maradt alul Kovács Laurával (BHS) szemben. Így Vanesszának ezúttal a bronzérem jutott, de így is hatalmas dicséret jár neki, hiszen úgy vállalta a mérkőzést, hogy egy napja még egy nehéz fogorvosi beavatkozáson kellett átessen – mutat rá Huszár Árpád vezetőedző.
A gyergyószentmiklósi központtal működő Erdélyi Godako Ökölvívó SK versenyzői a magyarországi versenyeken az anyaországban bejegyzett testvérklub, a Felcsút SK színeiben bokszoltak.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!