Két gyergyói arany sífutásban

Gergely Imre 2023. február 27., 16:35

Az ifjúsági 3-as és 4-es korosztályú sífutók országos bajnokságát rendezték meg Predealon. A kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt csak egy versenynap volt, ezen a gyergyószentmiklósiak két aranyat és egy ezüstöt nyertek, a csíkszeredaiak egy bronzot szereztek.

Két gyergyói arany  sífutásban
A Gyergyószentmiklósi ISK csapata Fotó: Gyergyószentmiklósi ISK

Népes volt a mezőny, az 5, illetve 4 kilométeres klasszikus stílusú versenyszámban több mint 120 sportoló állt rajthoz.

Fotó: Gyergyószentmiklósi ISK

A Gyergyószentmiklósi ISK sífutói közül az ifjúsági 3-as korosztályban Páll Boglárka nyert bajnoki címet, a kisebbeknél Romfeld Fanni szerzett aranyérmet. A dobogó második fokára állhatott fel az ifjúsági 4-eseknél Páll Csaba.

A Csíkszeredai ISK versenyzői közül Silló Krisztina az ifjúsági 3-asok mezőnyében bronzérmes lett.

A gyergyóiak közül az első tízben végzett még Berki Róbert, Tódor Alexandra, Gyulai Erik, Bögözi Előd, Gál Gergő és Barabás Fanni.

A Csíkszeredai ISK csapata Fotó: Csíkszeredai ISK

A csíkszeredai csapatból Tamás Boróka, Kelemen Boglárka, Biró Magor, Elekes Köllő Zsanett, és Kelemen Nóra végzett még az első tízben.

A Gyergyói ISK sífutóinak edzői Jánosi István, Romfeld László, Fórika Réka és Jánosi Béla. A csíki sportolókat Gecse Izabella és Péter Árpád edzők kísérték el a versenyre.