Hirdetés

Két döntőt játszanának, hazahoznák az aranyérmet a székely teqballosok

a világelső Györgydeák Apor első kiemelt és nagy favorit, hogy behúzza a tornagyőzelmet
Fotó: Rab Zoltán

Újabb rangos versenyen vesz részt a hét második felében a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team, a nyári Európai Játékok kvalifikációs sorozatának harmadik állomásán Madridban küzdenek a minél fényesebb érmek megszerzéséért.

2023. március 15., 13:53

A Los Angeles-i és a dubaji kiemelt tornák után – amelyeken egy-egy bronzérmet szereztek Györgydeák Apor és a brazil Ester Viana Mendes vegyespárosa révén – folytatódnak az európai versenyek a székely teqballosok számára, akik csütörtöktől vasárnapig Madridban három kategóriában lesznek érdekeltek.

Hirdetés

Férfi egyéniben a világelső Györgydeák Apor első kiemelt és nagy favorit, férfi párosban Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs a harmadik számú esélyes, de vegyespárosban Ilyés Szabolcs és Mitri Rita is kiemelt lesz. Mellettük a két tokaji leigazolt játékos és több fiatal áll asztalhoz.

Ilyés Szabolcs, a Góbék Teqball Team csapatvezetője és játékosa közölte, nagyon fontos verseny vár rájuk Madridban, nagyon oda kell tegyék magukat, hogy minél jobb eredményeket érjenek el.

Az elvárás az, hogy mindenképpen döntőt játsszunk férfi egyéniben és férfi párosban. Györgydeák Apornak minden esélye megvan arra, hogy behúzza a tornagyőzelmet, párosban viszont jóval nehezebb feladatunk lesz. Vegyespárosban vízválasztó, hogy a negyeddöntőben milyen ellenfelet kapunk, szeretnénk bejutni a legjobb négy közé”

– fogalmazott a célokról Ilyés Szabolcs.

Hozzátette, a leigazolt Levik Boldizsár egyre markánsabb játékot nyújt, többnyire Györgydeákkal tud együtt készülni, ez meg is látszik a teljesítményén, és bízik benne, hogy egy-egy kiemeltet is elkaphat, a fiatal játékosoktól pedig azt várják, hogy egy-két kört tudjanak teljesíteni.

Ilyés Szabolcs közölte, nagyon fontos verseny vár rájuk Madridban, nagyon oda kell tegyék magukat, hogy minél jobb eredményeket érjenek el. Korábbi felvétel •  Fotó: Rab Zoltán Galéria

Ilyés Szabolcs közölte, nagyon fontos verseny vár rájuk Madridban, nagyon oda kell tegyék magukat, hogy minél jobb eredményeket érjenek el. Korábbi felvétel
Fotó: Rab Zoltán

A spanyol fővárosban zajló megmérettetés eredményei beleszámítanak a nyári krakkói Európai Játékok kvalifikációs ranglistájába. Az európai olimpiának is nevezett seregszemlére a kontinens legjobb tizenhat országa jut ki, a házigazda Lengyelország automatikus részvevő.

Ilyés Szabolcs ismertette, hogy jelenleg az európai ranglista szerint Románia a második helyen áll a budapesti és a szkopjei, első két kvalifikációs tornán elért eredmények alapján.

Eddig annyi pontot tudtak gyűjteni, hogy egészen biztosan már nem izgulhatnak a kijutást illetően, ez már egyáltalán nem forog veszélyben.

Öt kategóriában lehet kijutni az Európai Játékokra, és függetlenül attól, hogy kategóriánként pontosan kik lesznek az induló versenyzők, minden válogatott két férfi és két női játékosból áll össze.

Jelen állás szerint férfi egyéniben Györgydeák Apor, férfi párosban Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs a Góbék Teqball Team, női egyéniben Barabási Kinga, női párosban Barabási Kinga és Dakó Katalin a Marosvásárhelyi Transilvania színeiben képviseli Romániát, míg vegyespárosban nagy küzdelem várható a székelyudvarhelyi és a marosvásárhelyi klub között, hogy eldőljön, kik alkossák ezt a duót.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: nem zárjuk be holnap a klubot, de segítség nélkül nem tudjuk garantálni a jövőt

A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.

Szondy Zoltán: nem vagyunk világvége hangulatban a támogatások elmaradása miatt

A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.

Székelyhon

Többen is a Transalpinán meghalt magyarországi motoros segítségére siettek

Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.

`
Krónika

Magyar Péter: ne legyenek gyávák meghívni Tusványosra!

Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.

Krónika

Leköpték Magyar Pétert, a kormányfő üzent a „fideszes lámának”

Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.

Ez is érdekelheti

Érem nélkül is remek Európa-bajnokságot zárt Toró Dávid, a vb-indulásra hajt

Három versenyszámban is mindössze egyetlen győzelem választotta el az éremtől Toró Dávidot a portugáliai Gondomarban rendezett korosztályos asztalitenisz Európa-bajnokságon. Nem csalódott, hogy nem állhatott dobogóra.

Egymást érik a magyar és a román csapatok európai kupamérkőzései

Három román és két magyar együttes meccsét követhetjük a tévében csütörtökön a Konferencia Liga selejtezőjében. A magyar férfi vízilabda-válogatott világkupa-negyeddöntője, a Tour de France újabb szakasza, több tenisztorna és golf szerepel a kínálatban.

Világszínvonalú mezőny versenyzett Ditróban

Több mint 160 motoros, köztük a hard enduro világának több kiválósága állt rajthoz a hétvégén Ditróban, ahol kilencedik alkalommal rendezték meg a Ditrocks Hard Enduro versenyt, amely a sportág romániai bajnokságának ötödik futama is volt egyben.

BL-selejtezőt játszik a román bajnok, folytatódik a Tour – szerdán a tévében

A labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában a bolgár bajnok Levszki Szófiával csatázik a továbbjutásért az Universitatea Craiova, a magyar női vízilabda-válogatott a spanyolokkal találkozik a negyeddöntőben a sydney-i világkupán.

Sörözhetünk a lelátón, engedélyezik a pirotechnikai bemutatókat a stadionokban

Új szabályok lépnek életbe a romániai stadionokban. A legfontosabb változás, hogy bizonyos feltételek mellett ismét lehet sört fogyasztani a lelátókon, emellett szabályozott keretek között pirotechnikai bemutatókat is lehet szervezni.

Dobogós helyezésekkel tértek haza az udvarhelyiek az ország legnagyobb triatlonversenyéről

Remek eredményeket ért el az Udvarhelyi Triatlon Club csapata a Temesváron megrendezett Timișoara Triathlon 2026-on. Románia legnagyobb nemzetközi triatlonversenyén 23 ország több mint ezer sportolója állt rajthoz.

Konferencialiga-selejtező, Tour de France és tenisz – kedden a tévében

A Győri ETO FC a Konferencialiga-selejtezőben lép pályára a luxemburgi Atert Bissen vendégeként, a Tour de France egyéni időfutammal folytatódik, emellett Estorilban, Prágában és Hamburgban is tenisztornákat rendeznek.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak a székelyföldi ökölvívók

Biztató eredményeket értek el Brăilán és Budapesten a székelyföldi ökölvívók: Szőcs Bence ezüstérmet nyert a nemzetközi tornán, Mailát András pedig ötödik lett a magyar felnőtt bajnokságon.

Franciaországba utazik BL-meccsekre a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK

Az európai szakszövetség elkészítette a férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája első körének sorsolását. Az uránban ott volt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK neve is.

Előbb az FK Csíkszereda, azután a Sepsi OSK idénynyitó bajnoki meccse – a hétfői sportműsor

Nekivág a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának a két székelyföldi klub. Mindketten idegenben indítják az évadot, a csíkszeredaiak az újonccal, a háromszékiek a fővárosban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!