Albu Botond edző tanítványai közül Papp Róbert Flórián és Szőcs Elemér is a dobogó legmagasabb fokára állhatott, felnőtt bajnoki címet szerzett.
A 2021-es esztendő bajnokai: Alexandru Matei (60 kg-os súlycsoport, Bukaresti Dinamo), Laris Dumitrescu-Borș (66 kg, Bukaresti Dinamo), Papp Róbert Flórián (73 kg, VSK Csíkszereda), Szőcs Elemér (81 kg, Csíkszeredai Sportklub), Alex George Creț (90 kg, Nagyváradi CSM), George Eduard Șerban (100 kg, CSM Pitești), Mihai Luca Kunszabo (+100 kg, Aradi U), Mircea Croitoru (nyílt verseny, Bákói CSM).
A székelyföldiek még két ötödik hellyel büszkélkedhetnek, ötödik helyen végzett a csíki Radvánszky Szilárd (73 kg, VSK Csíkszereda) és a lányok vetélkedőjén a felső-háromszéki Balogh Hanna (63 kg, Kézdivásárhelyi ISK).
A 73 kg-os súlycsoport tavalyi bajnoka, Dávid László (VSK Csíkszereda) az első körben aratott győzelmét követően térdsérülést szenvedett, és nem tudta folytatni, nem tudta megvédeni címét.
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előkerült a cotofenești-i aranysisak és a három arany karkötő is – erősítették meg hivatalos források az RTV Drenthe-nek.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!