Dombi Patrik és Szakács Balázs képviselte a Csíki Titánok csapatát a nagyváradi Antonio Alexe Sportcsarnokban megtartott viadalon, ahol mindkét székelyföldi sportoló felkészülten, elszántan, és magabiztosan vette az akadályokat, és sorra győzték le ellenfeleiket.
Mindketten első helyen végzetek kor- és súlycsoportjukban.
Dombi Patrik a serdülő B kategóriában a -37 kg-os súlycsoportban, Szakács Balázs pedig a -53 kg-osok között szerzett aranyérmet.
Hargita megyéből csak a Csíki Titánoknak voltak sportolói ezen a nemzetközi versenyen. Érdekesség, hogy 2021-ben Dombi Patrik már nyert Balkán-bajnokságot, akkor a gyermek korosztályban versenyzett az immár olimpiai sportágnak számító WT Tekvandóban.
„Mindketten, Patrik és Balázs is lelkiismeretes, elszánt, kitartó és magabiztos sportolók.
Évről évre bizonyítják, hogy nemcsak az országos versenyeken, hanem most már a nemzetközi szinten is eredményesek.
Az ellenfelek már jól ismerik őket, nem örülnek mikor a sorsoláskor összekerülnek. A Balkán-bajnokság egy más kávéház. Ott már az erőnléten túl a szellemi felkészülés, a magabiztosság, az önuralom is számít. Nagyon büszke vagyok rájuk” – nyilatkozta a sportolókat felkészítő Dombi Gyula, 3 DAN-os WT Tekvandó edző.
Nemcsak a következő idényről, hanem a közös magyar-román hokibajnokság jövőjéről is szó esett a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor sportfórumán, ahol klubvezetők és játékosok ütköztették álláspontjukat.
A Brassói Corona hivatalosan is bejelentette, hogy szerződtette a 30 éves kanadai csatárt, Colby McAuley-t, aki komoly tapasztalattal érkezik a jégkorong Erste Liga egyik legnagyobb esélyesének számító együtteséhez.
Történelmi jelentőségű eseménynek adott otthont a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház: kedden négyes ikrek jöttek világra az intézményben. A kórházi nyilvántartás szerint ez az első alkalom, hogy négyes ikerszülés történt a csíkszeredai kórházban.
Cikkünkben összegyűjtöttük, hogy lehet önkéntes alapon fizetni az egészségbiztosítást, mekkora összegről van szó, és milyen időtartamra szól a biztosítás.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!