12.00 Labdarúgás, világbajnokság: Kamerun–Szerbia (TVR 1, M4 Sport)
14.45 Sznúker, skót nyílt bajnokság, Edinburgh (Eurosport 1)
15.00 Labdarúgás, világbajnokság: Dél-Korea–Ghána (TVR 1, M4 Sport)
18.00 Labdarúgás, világbajnokság: Brazília–Svájc (TVR 1, M4 Sport)
20.00 Labdarúgás, 2. Liga: FK Csíkszereda–Sellenberki SK (Digi Sport 1, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
21.00 Labdarúgás, világbajnokság: Portugália–Uruguay (TVR 1, M4 Sport)
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!