12.00 Női labdarúgás, Szuperliga: Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Besztercei Gloria (Pro Arena)
15.00 Női kézilabda, Virágok Ligája: Bukaresti CSM–Nagydisznód (Pro Arena)
17.00 Tenisz, Davis Kupa: Csehország–Spanyolország (Digi Sport 4)
17.30 Női kézilabda, Virágok Ligája: Bukaresti Rapid–Besztercei Gloria (Pro Arena)
17.30 Országúti kerékpár, Európa-bajnokság, férfi időfutam (Eurosport1)
18.30 Jégkorong, román bajnokság: Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok (TVR Sport)
19.45 Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája: Kolstad–Barcelona (Digi Sport 2, Prima Sport 4)
20.00 Női kézilabda, NBI: Motherson Mosonmagyaróvári KC–FTC-Rail Cargo Hungaria (M4 Sport)
21.45 Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája: PSG–Eurofarm (Digi Sport 3, Prima Sport 4)
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!