9.00 Vízilabda, világkupa: Görögország–Szerbia (TVR Sport)
17.00 Vízilabda, világkupa: Franciaország–Spanyolország (TVR Sport)
18.30 Vízilabda, világkupa: Szerbia–Montenegró (TVR Sport)
18.30 Kézilabda, férfi felkészülési mérkőzés: Szerbia–Magyarország (M4 Sport)
18.45 Alpesi sí, világkupa, Madonna di Campiglio, férfi műlesiklás (Eurosport 1)
19.00 Kosárlabda, férfi Eurokupa: Kolozsvári U-BT–Hapoel Jeruzsálem (Prima Sport 1)
19.00 Kosárlabda, férfi Európa Kupa: Nagyváradi CSM–BC Kalev/Cramo (Prima Sport 1)
20.00 Vízilabda, világkupa: Románia–Japán (TVR Sport)
20.15 Kézilabda, női NBI: FTC-Rail Cargo Hungaria–Váci NKSE (M4 Sport)
21.00 Labdarúgás, spanyol Szuperkupa, elődöntő: Athletic Bilbao–FC Barcelona (Digi Sport 1)
21.45 Alpesi sí, világkupa, Madonna di Campiglio, férfi műlesiklás (Eurosport 1)
22.00 Labdarúgás, angol Ligakupa, elődöntő, első mérkőzés: Tottenham–Liverpool (Digi Sport 1)
Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.
Összegyűlt a román férfi kézilabda-válogatott, elkezdte a hangolást a januári Európa-bajnokságra. A behívott keretben ott találjuk a vargyasi születésű, a Székelyudvarhelyen nevelkedett beállót, Szász Andrást is.
Kihirdetése helyett megtámadta az államfő az alkotmánybíróságon azt a törvénytervezetet, amely szerint a romániai kluboknak a 2026–2027-es szezontól a hivatalos mérkőzéseken legalább 40 százalékban hazai sportolókat kell szerepeltetniük.
Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei és a pedagógusok Nemes Ildikó aligazgatónő elbocsátása miatt.
A Tarom eladását tanácsolja a bukaresti hatóságoknak Váradi József, a Wizz Air magyar légitársaság vezérigazgatója, aki szerint a román kormány szereti elherdálni az adófizetők pénzét nem hatékony vállalatokra.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!