Hirdetés

Katarnak bejött a világbajnokság, újra megpályázná az olimpiát

Fotó: Qatar2022.qa

2022. december 05., 15:49

Brit sajtóhírek szerint Katarnak annyira megtetszett a labdarúgó-világbajnokság, amelyet sikeresnek ítél, hogy megpályázza a 2036-os nyári olimpia rendezését.

2022. december 05., 15:49

Az emírségben arra szeretnék felhasználni a problémamentes vb-rendezést, hogy megpróbálják megszerezni a 2036-os olimpia rendezési jogát, és az is elképzelhető, hogy a szomszédos Szaúd-Arábiával közösen pályáznak – számolt be a The Guardian. A forróság miatt valószínűleg őszi olimpiát szeretnének rendezni, ami nem példa nélküli: 1964-ben októberben rendezték a tokiói olimpiát, az 1988-as szöuli és a 2000-es sydney-i játékok pedig szeptemberben kezdődtek.

A sivatagi állam nem először szeretne otthont adni az ötkarikás játékoknak, 2016-ban és 2020-ban is próbálkozott, azonban előbb Rio de Janeiróval, majd Tokióval szemben maradt alul – emlékeztet rá az m4sport.hu portál.

Katar 2015-ben kézilabda-, 2019-ben atlétika-világbajnokságnak adott otthont. Utóbbi eseményen a hőség miatt éjszaka rendezték a maratonfutást, azonban így is sokan feladták a versenyt. Éppen ezért a szervezők azt tervezik, hogy légkondicionált utcákon rendeznék meg azokat a számokat, amelyeket nem lehet a klimatizált stadionokban lebonyolítani.

A 2024-es nyári olimpiai játékokat Párizs rendezi, a 2028-as csúcseseménynek Los Angeles, míg a 2032-esnek az ausztráliai Brisbane lesz a helyszíne.

Hirdetés

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A bajnok Gyergyói Hoki Klub helyett az ezüstérmes Brassói Corona indul a Kontinentális Kupában

Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.

Pénzügyi átvilágítás a Szuperligában: az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is előkelő helyen

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.

Székelyhon

Tengeri drón robbant fel a konstancai kikötőnél – videóval

Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.

`
Krónika

Halálra sebzett a medve egy fiatal férfit az egyik erdélyi megyében

Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).

Krónika

Magyar vezetője lett az országos restitúciós hatóságnak

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.

Főtér

Távirányítós pumpával lopta a kamionból a gázolajat egy román és egy moldovai sofőr Franciaországban – hírmix

Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.

Ez is érdekelheti

Közösségi sportünnep volt a csíkszeredai futóverseny

Összesen 356-an álltak rajthoz szombaton a csíkszeredai Olimpiai Futóversenyen. Minden résztvevő emlékpólót kapott, a célba érkezőket pedig éremmel jutalmazták a szervezők.

Új fejezet a gyergyószentmiklósi bokszban, nyitás a romániai válogatottak felé

Egy héten át Gyergyószentmiklós adott otthont a romániai felnőtt és U19-es férfi ökölvívó-válogatott közös edzőtáborának. Ennek keretében új szakmai megállapodás is született, Csiki Róbert és Buzás Róbert is a romániai színeket képviseli mostantól.

Forma–1, Roland Garros és válogatott meccsek – bőséges a szombati kínálat

A válogatott felkészülési mérkőzések mellett a Forma–1-es Monacói Nagydíj időmérője, a Roland Garros döntői és a női kézilabda Bajnokok Ligája is szerepel a szombati kínálatban.

Hazai környezetben folytathatják menetelésüket a Góbék klasszisai

Ezen a hétvégén Homoródfürdő a házigazdája a Challenger Teqball League újabb versenyének, a tervek szerint szabadtéren rendezik a mérkőzéseket. A házigazda székelyföldi klub sportolói főesélyesek mindhárom kategóriában a végső győzelemre.

Látványos lovastusa versenyre van kilátás Kotormányban

Díjlovaglás, díjugratás és tereppróba szerepel a hétvégi kotormányi regionális lovastusa verseny programjában. A Kavalliera Lovas Klub kétnapos rendezvényén több kategóriában mérik össze tudásukat a versenyzők.

A finneket fogadja a magyar válogatott, elődöntők a Roland Garroson

Hazai pályán játszik barátságos mérkőzést a magyar labdarúgó-válogatott, pénteken este Finnország lesz az ellenfele. A többi felkészülési meccs mellett négy egyéni sportág is képernyőre kerül, köztük a Roland Garros férfi elődöntői.

Versenykörülmények között próbálhatják ki magukat a fiatal úszók Sepsiszentgyörgyön

Szombaton rendezik a Sepsi Swim Cup elnevezésű úszóversenyt Sepsiszentgyörgyön. A Sports & Fun Sport Club és a Sepsi Rekreatív által szervezett eseményen a fiatal úszók több korosztályban és versenyszámban mérhetik össze tudásukat.

Emlékpóló jár az első 400 célba érkezőnek

Futóversennyel ünneplik az Olimpiai Napot szombaton Csíkszeredában. Az első 400 résztvevő emlékpólót kap, a célba érőket pedig éremmel jutalmazzák.

Mozgásba lendül Kézdivásárhely: éjszakai sportünnep kicsiknek-nagyoknak

Első alkalommal csatlakozik Kézdivásárhely a Mozgás Éjszakájához. A céhes városban június 12-én 19 órakor lobban lángra a sportkedv, hajnalig huszonegyféle mozgásformát lehet ingyen kipróbálni.

Roland Garros, felkészülés a vébére és atlétika – csütörtökön a tévében

A labdarúgó-világbajnokságra készülő csapatok közül a svéd, a spanyol és a francia válogatott is pályára lép, folytatódik a magyar futsalbajnokság döntője, a Roland Garroson kialakul a női egyes döntőjének párosítása.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!