Iga Swiatek nyerte a francia nyílt teniszbajnokság női egyes versenyét, miután a szombati döntőben két szettben legyőzte az amerikai Sofia Kenint.
A lengyel játékos pályafutása – aki menetelése során a lenagyobb favorit Simona Halepet a negyedik körben leütötte a pályáról – első Grand Slam-trófeáját szerezte meg.
A 19 éves Swiatek a világranglista 54. helyezettjeként óriási meglepetésre jutott a fináléba, és a számítógépes WTA-rangsor 1975-ös bevezetése óta ő a legalacsonyabban jegyzett döntős Párizsban.
Hat korábbi Grand Slam-tornáján a legjobb eredménye a nyolcaddöntő volt, idén pedig előzőleg még szettet sem bukott a Roland Garroson, összesen pedig 23 gémet vesztett.
Swiatek 81 év után az első lengyel nő volt a párizsi fináléban.
A döntősöket 14 fok, napsütés és néhány száz néző várta a Philippe Chatrier Stadionban. A varsói teniszező kezdett jobban, Kenin az első három gémben összesen csak három labdamenetet nyert.
Ezután viszont összeszedte magát, ügyesebben irányított, így utolérte Swiateket, aki ismét brékelt, 5:3-nál viszont nem tudta kiszerválni a játszmát, de riválisa adogatásából már hozta a 48 perces nyitószettet.
A felek a folytatásban is sokat rontottak, a második játszma két brékkel indult, az első 12 játékból hétszer vették el egymás adogatását. A moszkvai születésű Kenin combproblémák miatt ápolást kért, kissé lelassult a mozgása, ezt kihasználva Swiatek 4:1-re meglépett.
A lengyel az utolsó 23 labdamenetből húszat megnyerve 1 óra 24 perc alatt diadalmaskodott.
Swiatek karrierje első trófeája mellé 1,6 millió eurót kapott, és hétfőtől a 17. helyen jegyzik a világranglistán.
A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.
A Galaci Oțelul vendégeként folytatja bajnoki szereplését az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 23. fordulójában. A felek harmadszor találkoznak az idényben, a piros-feketék megerősített kerettel, de továbbra is fontos hiányzókkal utaznak.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vonatott szán felborult.
Többtucatnyi tiltakozó gyűlt össze vasárnap este a Temes megyei Bégaszentmihályon (Sânmihaiu Român) a csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú nagyszüleinek háza előtt.
Beszervezte a román kommunista rezsim elnyomó gépezete, a Securitate a legsikeresebb erdélyi magyar futballedzőként nyilvántartott Kovács Istvánt – tárta fel a Gazeta Sporturilor román sportlap.
Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!