A Sport határok nélkül mottóval ellátott eseményt az ELTE sportegyesülete, a BEAC, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közösen szervezi, amelyen a magyarországi és külhoni egyetemista sportolók mérhetik össze tudásukat. Idén jubileumhoz érkezett a rendezvény, a XV. KEK immáron a kerek szám jóvoltából 15 sportágra bővül. Ezek a következők: futsal, alumni foci, nagypályás labdarúgás, kosárlabda, röplabda, asztalitenisz, sakk, darts, futás, e-sport, cheerleading, vízilabda, tájfutás, polefitness, tánc. Utóbbi négy sportág először kerül megrendezésre a KEK keretében. A legtöbb csapatsportágra nevezni a kekbudapest.hu oldalon lehetséges.
A klasszikussá vált csapat- és egyéni sportágak mellett március 2-án az Orczy Parkban kerül sor a 4. KEK Run futóversenyre, amelyen az amatőr- és hivatásos futók, illetve a sportszerető közösség is részt vehetnek. Több távon (1,1 km, 5,5 km, 10 km és 15 km-en) lehet rajthoz állni egyéni vagy páros formációban.
A rendezvény idén is lehetőséget nyújt a már nem egyetemista korú labdarúgóknak, újra megszervezik ugyanis a KEK öregdiák kispályás labdarúgó bajnokságot. Továbbá, sportági bemutatók is lesznek, a 2023-as floridai cheerleading vb sikercsapatát és az ELTE rúdsport szakosztályának sportolóit is láthatják majd az érdeklődök.
A Kárpát-medencei Egyetemek Kupája keretében zajló egyes tornák minden évben jótékonysági programokkal egészülnek ki. A közös, nemes cél érdekében idén is összefognak a résztvevő csapatokkal, támogatókkal, és a leginkább rászoruló, nehéz körülmények között élő kárpátaljai gyermekeket segítik. 2024-ben ismét a Karácsfalvai Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum magyar diákjai számára gyűjt adományokat a KEK szervezői csapata.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!