György István a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK edzője elmondta, majdnem 25 éve vágott neki a tréneri pályafutásának, ennyire telített versenyprogramja még egyetlen szezonban sem volt. „A csapatnál mindenki beleteszi a tudását és a lelkét. 64 versenyünk volt a 2022–2023-as idényben mind az utánpótlást, mind pedig a felnőtt megmérettetést figyelembe véve.
– vezette fel idényértékelő sajtótájékoztatóját az edző.
A legnagyobb siker a férfi asztalitenisz Szuperliga csapatkiírásának ezüstérme. Ezt a György Szilárd, Sebastian Loso, Tamás Szabolcs és Sánduly Levente összeállításban érték el, csupán a címvédő, a Bukaresti Steaua előzte meg őket.
A tavalyi idényt a Bajnokok Ligája csoportkörében kezdték, aztán a második számú kiírásban, az Európa Kupában folytatták. Idén is ott lesznek a nemzetközi porondon. Az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) által közzétett klubrangsor szerint az ISK-SZAK a 29. Ez alapján az Európa Kupában indulhattak volna. Miután az előttük állók közül páran nem neveztek, így idén is a BL-ben szerepelhet az első körben a székelyföldi gárda – ez szerda délben derült ki.
A sorsolást ezen a hétvégén tartják, az udvarhelyiek kérték a házigazda szerepkört.
Ami az utánpótlást illeti, itt a pálmát Toró Dávid viszi, aki román válogatott, Eb-n és vébén szerepelt az U13-as asztaliteniszező. Rajta kívül még Sebők Márton, Bărdaș Márk és Gellei Nimród tagja a korosztályos nemzeti csapatoknak.
György Szilárd, aki nem csak a felnőtt együttes játékosa, hanem az utánpótlás korosztályok edzője is elmondta, csodaszép, amit idén elértek, ez egy munkával teli év volt.
Nagyon jó volt a kapcsolatunk az udvarhelyi óvodákkal, de a bögözi iskolához is kimentünk asztaliteniszt tanítani. Ez egy remek közösség, ami az eredményességben is meglátszik”.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK felnőtt gárdája jelenleg a nyári pihenőjét tartja, de nem lesz túl hosszú a szusszanás, augusztus elejétől már nekivágnak a munkának egy edzőtábor keretén belül. Az első hivatalos meccsük a tervek szerint augusztus végén, szeptember elején lesz a Szuperligában. Az ifiknek pedig az első megmérettetés a hazai környezetben rendezett Nagy Ferenc Emlékverseny lesz augusztus közepén.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Szász parasztházak német és holland tulajdonban, brit családok – akár maga Károly király – által felújított vendégházak, olasz és osztrák agrárbefektetők, Székelyföldön magyar vállalkozók.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!