A koronavírus-járvány miatt október végén ismét zárt kapus rendezvényekké váltak a sportesemények szerte az országban, október 25. óta nem mehettek a szurkolók a mérkőzésekre.
A Pro TV értesülései szerint – amelyet a többi fővárosi sajtó is átvett – az országos vészhelyzeti bizottság jelenleg a november 25-ig életben levő szigorítások enyhítését tárgyalja,
és elképzelhető, hogy hamarosan ismét mehetnek szurkolók a sporteseményekre.
A terv szerint a lelátók 30 százalékára térhetnek vissza a nézők, akik a sportesemény egészében maszkot kell hordjanak, és legalább egy méteres távolságot kell tartaniuk egymástól.
A sportrendezvényeken való részvételhez továbbra is elengedhetetlen lesz a zöld kártya (legalább tíz napja megkapták a koronavírus elleni oltásuk második dózisát is) vagy átestek a fertőzésen (legalább 15 napja és legfeljebb 180 napja lett pozitív a koronavírus-tesztjük).
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Totális támadójátékkal és pazar második félidei teljesítményével az FK Csíkszereda kiütötte a harmadosztályú ellenfelét a Román Kupa csoportkörének zárófordulójában, ennek ellenére kiesett a sorozatból. Eppel Márton hét perc alatt mesterhármast szerzett.
Meghatározatlan ideig szünetel a közvilágítás Barót jelentős részén, valamint Felsőrákoson, Köpecen és Miklósváron. A polgármester szerint a városnak évek óta problémái vannak az áramszolgáltatóval a villanyórák leolvasása és a számlázás miatt.
Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.
A szakértők szerint 2026 újabb negatív rekordokat hozhat az ingatlanfejlesztési területen, különösen az adóemelések és a lakóházak iránti kereslet folyamatos gyengülése miatt.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!