A tapasztalt pilóta egy vadonatúj KTM motorral vágott neki az idei megmérettetésnek az Original by Motul kategóriában (szervizcsapat nélküli versenyzők), és az egyik legfőbb célja, hogy túlszárnyalja a tavalyi teljesítményét, amikor az összetett 27. helyén végzett.
A hétvégi első két szakaszon Gyenes Emánuel előbb a 39., majd a 33. helyen ért célba a motorosok mezőnyében. Az Autonet Motorcycle Team versenyzője kategóriájában a második helyen áll, húsz és fél perces lemaradással az osztrák Tobias Ebster mögött.
A motorosok összetett pontversenyében a botswanai Ross Branch vezet, megelőzve a chilei Jose Ignacio Cornejót és az amerikai Ricky Brabecet, míg Gyenes a 35. pozíciót foglalja el.
Hétfőn maratoni etap várt a versenyzőkre, Al Duwadimi és Al Salamiya között összesen 732 kilométert kell teljesítsenek, ebből 437 km a mért szakasz.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!