A régóta várt enyhítésről a román ifjúsági és sportminiszter, Ionuț Stroe számolt be a közösségi médiában. Közölte, a küzdősportok, mint a birkózás, cselgáncs vagy ökölvívás, újrakezdhetik a tevékenységüket a minisztérium által megfogalmazott szabályok szerint. „Miután a határozat a napokban megjelenik a Hivatalos Közlönyben, a román ifjúsági és sportminisztérium, illetve az egészségügyi minisztérium kiadja közös rendeletét, amelyben részletezi, hogy a sportolók milyen körülmények között végezhetik tevékenységüket” – írta Ionuț Stroe.
Az elmúlt időszakban a küzdősportok képviselői nemtetszésüknek adtak hangot, hogy
a koronavírus-járvány miatt érvényben lévő korlátozások következtében nem végezhetik tevékenységüket, holott szerte a világon már jóval korábban újrakezdték a teremben végezhető edzéseket.
A sportágak elnökei kifejtették, hogy nem tudtak specifikus edzéseket tartani és belföldi versenyeket szervezni, a sportolók pedig hátrányban lesznek külföldi ellenfeleikkel szemben, amikor majd nemzetközi viadalokon vesznek részt.
Gyarmati Ferenc, a Marosvásárhelyi ISK birkózóedzője megkeresésünkre elmondta, nagy veszteség volt számukra, hogy eddig a megengedett körülmények között, a távolság betartásával tartották az edzéseket.
Rámutatott, hogy külföldön és a környező országokban már nagyon régóta megkapták az engedélyt az újrakezdésre, és mivel az ISK-nál nagyon sok érmet nyert, illetve válogatottban szereplő versenyző van, nagy lemaradás lett volna számukra, ha nem tudnának normális edzéseket végezni.
Az elismert nemzetközi játékvezető ismertette, idén csak decemberben junior és felnőtt világbajnokság szerepel a nemzetközi versenynaptárban, a többi eseményt mind törölték. Ezeknek a megrendezése is egyelőre kétséges, minden attól függ, hogyan alakul a fertőzések száma a világon. „Meglátásom szerint sajnos ezek sem lesznek megtartva, de ha mégis, akkor két és fél hónapos felkészülési időszak áll a rendelkezésünkre, ami remélem, hogy elég lesz.
– nyilatkozta Gyarmati Ferenc.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Kiélezettnek ígérkezik a küszöbön álló tavaszi idény a labdarúgó 2. Ligában, az azonnali visszajutás reményében bízó Sepsi OSK bufteai kiszállását közvetíti a tévé, csakúgy, mint a Marosvásárhelyi ASA nagyváradi rangadóját.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Zöld jelzést kapott az új sóbánya kiépítése a Kolozs megyei Palackoson, miután a beruházó megszerezte a szükséges engedélyeket. A több szakaszban, akár 30 millió euróból megvalósuló projekt munkahelyeket teremt, és a térség gazdasági fellendülését ígéri.
„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!