Pál Attila ebben a szezonban egy romániai versenyen sem indult, eleve úgy tervezte a szezonját, hogy csak magyarországi viadalokon méretteti meg a fogatát. Mezőhegyesen, Szilvásváradon, Mélykúton és Budapesten versenyzett kettes fogatával. Úgy érzi, versenyről versenyre lépett előre, és az eredmények is ezt igazolják.
Kezdetnek a rangsor végén, majd a középmezőnyben zárt, hogy majd pedig egy első helyezés következett, végül pedig harmadikként végzett az idei utolsó, a Kincsem parkban megrendezett versenyen.
Az a tapasztalat – mondja – hogy minden évben hasonlóan alakul a szezon.
– fejti ki. Idén lipicai lovaival szerepelt, de ezzel párhuzamosan dolgozott holland sportlovaival is.
A többszörös romániai bajnok Pálnak nincs jó véleménye a mai hazai fogathajtásról. Úgy látja itt rossz irányba haladnak a dolgok: kevesebb a verseny, és kevés a fogatok száma is. Azok az amatőrök, akik az évek alatt bekapcsolódtak a hivatalos bajnokságba nemhogy felnőttek volna profi szintre, hanem rendre kimaradtak a versenyekből.
10-15 éve sokkal színvonalasabb, fejlettebb volt a romániai fogathajtás, mint amilyen ma – szögezi le. Magyarország ebből a szempontból más világ, erősebb a mezőny, van kitől tanulni, más minőségűek a pályák – sorolja, egyben megmagyarázva azt is, hogy miért inkább ott szerepelt.
Szükség volt a támogatásra
Pál Attila idei versenyzését Hargita Megye Tanácsa is támogatta. Pályázati rendszere révén a a kiutazások költségeihez járult hozzá.
(X)

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!