A koronavírus terjedése miatt döntöttek úgy, hogy lerövidítik az ünnepséget, és szűkítik a felvonulók körét – számolt be a Jomiuri című újság. Arról március végéig határozhatnak, hogy lehetnek-e nézők a versenyeken.
A japán kormány rendre megerősíti, hogy a játékok előkészületei a terveknek megfelelően zajlanak, s idén nyáron mindenképpen megtartják a tokiói olimpiát, még ha korlátozásokra kényszerülnek is.
Kevan Gosper volt alelnök azt javasolta a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak (NOB), próbálja bevonni az Egyesült Nemzetek Szervezetét (ENSZ) annak eldöntésébe, hogy legyen-e nyáron olimpia Tokióban. A NOB tiszteletbeli tagjának álláspontját az ötkarikás ügyekben járatos insidethegames.biz ismertette azzal összefüggésben, hogy világszerte, így Japánban is erősödnek az aggodalmak a tavalyról ez évre áthozott játékok júliusi-augusztusi megrendezhetőségét illetően.
A Kyodo News nemrégiben végzett felmérése szerint a japánok mintegy 80 százaléka szeretné, ha az idei olimpiát és paralimpiát törölnék vagy újra elhalasztanák. A kételyeket felerősítette a koronavírus-járvány újabb hulláma, amely Japánt is elérte, s a pandémia súlyosbodása miatt az olimpia házigazdájánál január elején rendkívüli állapotot hirdettek több prefektúrában is.
Az olimpia a tervek szerint július 23-tól augusztus 8-ig, a paralimpia pedig augusztus 24-től szeptember 5-ig tart.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!