3. Liga, 5-ös csoport, 15. forduló:
14 órától Kézdivásárhelyi SE–Câmpulung Muscel, Tatrangi Ciucaș–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II.
3. Liga, 9-es csoport, 15. forduló:
14 órától Gyulafehérvári CSU–Marosvásárhelyi SE, Nyárádtői Unirea–Szászrégeni Avântul.
5. Liga, Csík körzeti, 15. forduló:
14 órától Csíkszentgyörgyi Fiság–Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE, Gyimesbükki SE–Gyergyószárhegyi Bástya.
1. Liga, alapszakasz, 8. forduló:
12 óra 30 perctől Gyergyószentmiklósi ISK-VSK–Bukaresti Știința.
A osztály, A csoport, 13. forduló:
17 órától Fogarasi VSK–VSK Székelyudvarhely.
Romániai bajnokság, alapszakasz:
18 óra 30 perctől Brassói Corona–Háromszéki Ágyúsok, Sapientia U23–Gyergyói Hoki Klub.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Mindenképpen nyerni kellett volna Észtország ellen ahhoz, hogy esély maradjon a Kínában zajló divízió I/B-s hokivébé megnyerésére. Ez a vasárnap reggeli meccs utolsó perceiig elérhető cél volt, de a végén az észtek voltak nagyon boldogok – ők jutnak fel.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
A román szélsőségesek által használt panelek használatát veti Novák Károly Eduárd egykori sportminiszter szemére Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!