Cîrstea, aki 13 évvel ezelőtt nyert utoljára WTA-tornát Taskentben, a vasárnapi döntőben Elise Mertenst győzte le 6:1, 7:6 (3)-ra.
A rangsort változatlanul az ausztrál Ashleigh Barty vezeti, aki stuttgarti tornagyőzelmével megerősítette első helyét, és több mint 1800 ponttal vezet a japán Naomi Oszaka előtt, aki 750 ponttal gyűjtött többet, mint a harmadik helyen álló Simona Halep.
Halepen kívül ezen a héten három román teniszező szerepel az első száz között: Sorana Cîrstea tehát az 58., Patricia Ţig a 64., Irina Begu a 75.
Párosban Raluca Olaru, aki az elődöntőig jutott Stuttgartban a 41.(+2), Monica Niculescu pedig az 56. (-1) pozíciót foglalja el.
Babos Tímea két helyet csúszott lefelé, most az 5. helyet foglalja el párosban, míg egyesben két helyet rontva jelenleg 107. a rangsorban a legjobb magyar női teniszező.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!