A sportági szövetség tájékoztatása szerint a Balkán-bajnokság egynapos esemény lesz, a versenyszámokat február 20-án, azaz szombaton tartják. Isztambulban összesen 36 sportoló képviselheti a román színeket, egyenlő arányban nők és férfiak.
Az utazó keretnek a kolozsvári Miklós Andrea az egyedüli magyar tagja, már ami az atlétákat illeti, ugyanis edzője, Kanizsay Magdolna is a román küldöttséggel tart Isztambulba.
Miklós Andrea a napokban nagyszerű eredményt ért el a belgiumi Gentben rendezett nemzetközi viadalon, ahol a Bukaresti CSM versenyzője 52,52 másodperces teljesítménnyel szerezte meg az aranyérmet a 400 méteres síkfutás döntőjében.
A 21 éves kolozsvári lánynak ez volt az idei legjobb időeredménye, de a folytatásban szeretne tovább javulni.
„Elégedett vagyok a futásommal, de a következő versenyen ennél is jobb időt szeretnék elérni. A genti pálya jó minőségű volt, a teremben viszont nagy hidegben, 13-14 fokban versenyeztünk, ez pedig sok atlétának problémát okozott. Alig várom a következő megmérettetéseket!” – nyilatkozta korábban a Román Atlétikai Szövetség (FRA) honlapjának.
Az isztambuli Balkán-bajnokság előtt a román keret tagjai csütörtökön Bukarestben esnek át a kötelező koronavírus-tesztelésen, majd másnap délelőtt repülnek Törökországba.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!