Hirdetés

Ismét szórták a gólokat a volt SZKC-s játékosok

Kuzmanoszki hazatért Macedóniába. Archív
Fotó: Barabás Ákos

2018. február 28., 18:38

Javában zajlanak a küzdelmek a férfi kézilabda Bölények Ligájában. Hétfőn este, a 20. forduló utolsó mérkőzésén a Tordai Potaissa hazai pályán ötgólos hátrányból felállva 31–28-ra legyőzte a vendég Konstancai Dél-Dobrudzsa KC-t.

2018. február 28., 18:38

A megszűnt Székelyudvarhelyi KC korábbi játékosa, Cristian Ghiță négy góllal vette ki részét a házigazda sikeréből, míg a vendégeknél Csog Vencel kétszer volt eredményes. A Kolozs megyei együttes egy ponttal van lemaradva az éllovas Steauától. 

Korábban a Bukaresti Dinamo a forduló másik rangadóján fordulatos meccsen legyőzte a Bukaresti CSM-et. A Vlad Caba által irányított vendégek közel tökéletes első félidőt produkáltak, a szünetben 16–9-re vezettek. Térfélcsere után azonban tizenhét perc alatt csupán egyszer találtak be, így a Dinamo fordítani tudott, és végül egy góllal, 26–25-re megnyerte a találkozót.

Konstancán rendezik a négyesdöntőt

Kedden a Román Kézilabda-szövetségnél kisorsolták a Román Kupa elődöntőinek párosításait. A négyesdöntőt Konstancán fogják rendezni március 17–18-án, az első mérkőzésen a Nagybányai Minaur és a Temesvári Poli, míg a másodikon a Bukaresti Steaua és a házigazda Konstancai Dél-Dobrudzsa KC találkozik. Az előző idényben a Bukaresti Dinamo nyerte a kupát, a döntőben épp a tengerparti együttest győzte le.

A Bukaresti Steaua magabiztos játékkal hozta a Nagybányai Minaur elleni bajnokit, így előnye négy pontra nőtt az élen. Andrei Mihalcea hét gólt szerzett a fővárosi együttesben, Tálas Huba nem szerzett találatot, míg túloldalt Uros Vilovszki három, Milos Dragas pedig hat gólt jegyzett.

Csütörtökön már a 21. játéknapon lesznek érdekeltek a csapatok.

Az SZKC-val kapcsolatos hír, hogy a klub korábbi csapatkapitánya és másodedzője, Goran Kuzmanoszki hazatért Macedóniába, és a bitolai RK Eurofarm Rabotnik mezét fogja magára ölteni.

A csapat jelenleg a második helyen áll a macedón bajnokság ranglistáján, a keret tagja még két korábbi KC-játékos, Lazo Majnov és Goce Ojleszki.

Jól játszanak a magyar élvonalban is az SZKC volt játékosai. Antonio Kovacevic hat gólt dobott a Csurgói KK mezében a Budakalász vendégeként – 25–25-ös döntetlennel ért véget a meccs.

Orosháza csapata ismét kikapott: Ferenczi Botond és Balázs Botond is két gólt dobott a Ceglédnek, de ez nem volt elég, 25–19-es vereséget szenvedtek (az orosháziaknál játszik még Szabó Levente kapus és Mihály Zsolt, akiket Bakó Botond készít fel).

Kedden délután is pályára léptek, Dabas csapata fogadta a Ligakupában, de velük szemben is alulmaradtak 31–25-re: Balázs hatszor volt eredményes, Ferenczi pedig háromszor.

A Gyöngyösi KK-t erősítő Milorad Krivokapic hat találatot szerzett a Balatonfüred ellen, de végül 34–19-re kikaptak (Krivokapics csapattársa a korábbi KC-s Mitar Markeznek).

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 21. forduló, csütörtök:
Jászvásári Poli–Bukaresti Steaua (17 óra),
Temesvári Poli–Bukaresti Dinamo (17 óra, Digi Sport 3, Telekom Sport 2)
Bukaresti CSM–CSM Focșani (17.30, TVR HD)
HC Vaslui–Fogarasi VSK (18.30)
Dunărea Călărași–Nagybányai Minaur (18.45, Digi Sport 3, Telekom Sport 2)
CSU Suceava–Tordai Potaissa (péntek, 18 óra)
Konstancai Dél-Dobrudzsa KC–Székelyudvarhelyi KC 10–0 (játék nélkül).

Férfi kézilabda Bölények Ligája (2017–2018)
M GY D V GK P
1. Bukaresti Steaua 26 20 1 5 696–609 61
2. Tordai Potaissa 26 19 0 7 726–648 57
3. Bukaresti Dinamo 26 18 2 6 737–649 56
4. Bukaresti CSM 26 18 1 7 735–636 55
5. Temesvári Poli 26 17 2 7 683–607 53
6. Konstancai Dél-Dobrudzsa KC 26 15 4 7 701–636 49
7. Dunărea Călărași 26 13 4 9 648–648 43
8. Székelyudvarhelyi KC 26 10 2 14 427–482 32
9. Nagybányai Minaur 26 10 1 15 642–674 31
10. CSU Suceava 26 7 4 15 654–676 25
11. CSM Focșani 26 7 3 16 601–650 24
12. HC Vaslui 26 7 1 18 637–730 22
13. Fogarasi VSK 26 5 1 20 585–677 16
14. Jászvásári Poli 26 2 2 22 573–723 8

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A játékvezetői testület elismerte, tévesen ítéltek büntetőt az FK Csíkszereda ellen

A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.

Diószegi László: a Sepsi OSK sosem adja fel – Helyzetbe hozunk!

A Sepsi OSK klubelnöke, Diószegi László a Helyzetbe hozunk! legújabb részében mesélt a háromszéki klub útjáról, kihívásairól és jövőképéről is. Szóba kerültek a játékvezetői döntések, a székelyföldi futball helyzete és a román bajnokság valós arca.

Székelyhon

Átvette a nyereményt és üzent a hatoslottó erdélyi nyertese

Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.

`
Krónika

Romániában világszinten is az egyik legdrágább az áram, ez is rontja a versenyképességet

A világ legdrágább villamosenergiájával rendelkező országok között Románia a 21. helyen áll – derül ki az Intelligens Energia Egyesület (AEI) által összeállított statisztikából, amely 144 ország lakosságának villamosenergia-árait vizsgálja.

Krónika

Magyarokat gyalázni lehet, a különnyugdíjakat kritizálni uszítás?

Nicușor Dan kedden ismét egyeztet a négypárti kormánykoalíció vezetőivel a bírák és ügyészek speciális nyugdíjának ügyében, kétséges azonban, hogy sikerül-e kialakítani az államfő által meglebegtetett politikai kompromisszumot a pártok között.

Főtér

Pár hónap és többé nem kell papírokkal rohangászni a háziorvostól a gyógyszertárba és a klinikára – hírek vasárnap

Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.

Ez is érdekelheti

Eb-selejtezőt játszik a korosztályos válogatott, változatos kínálat – a szerdai sportműsor

Bulgária ellen bizonyíthat az U19-es magyar labdarúgó-válogatott, miközben Torinóban folytatódnak az ATP-tornák küzdelmei. A kínálatban vízilabda, kosárlabda és kézilabda is helyet kap.

Kézdivásárhelyi sikerek az U23-as országos földharcbajnokságon

Három székelyföldi cselgáncsozó lépett tatamira Kolozsváron, az U23-as korosztály földharc (ne waza) országos bajnokságán. A kézdivásárhelyiek dobogóra álltak, míg a csíkszeredai versenyző az élmezőnyben zárt.

Diószegi László: a Sepsi OSK sosem adja fel – Helyzetbe hozunk!

A Sepsi OSK klubelnöke, Diószegi László a Helyzetbe hozunk! legújabb részében mesélt a háromszéki klub útjáról, kihívásairól és jövőképéről is. Szóba kerültek a játékvezetői döntések, a székelyföldi futball helyzete és a román bajnokság valós arca.

Halmozták az érmeket a háromszéki karatékák

Az elmúlt hétvégén rendezték a már hagyományosnak számító Karate Pepe Emlékversenyt, a nagyszalontai viadalon a Sport-All Sport Club fiataljai kiemelkedő eredményeket értek el.

Kibérelték a dobogót a marosvásárhelyi és székelyudvarhelyi birkózók

Kitettek magukért a székelyföldi klubok sportolói a hétvégén Marosvásárhelyen megrendezett U23-as korosztályú országos birkózó-bajnokságon, amelyen közel egy tucat érmet szereztek.

Székelyudvarhelyen rajtol el az idei asztalitenisz Európa Kupa

A város eddigi legnagyobb asztalitenisz-eseményét rendezik a hétvégén a székelyudvarhelyi sportcsarnokban: a házigazda ISK-SZAK tizenkét együttest fogad a férfi Európa Kupa csoportkörében. Péntektől vasárnapig játsszák a meccseket.

Egy találkozó a 2. Ligából, kézilabdameccsek, tenisz – a keddi sportműsor

Zárul a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának tizenharmadik játéknapja. Mérkőzéseket rendeznek a férfi kézilabda nemzetközi porondon és a hazai bajnokságban is. Folytatódik a teniszvébé.

Dobogóra álltak a legfiatalabb csíki dzsúdósok a vajdasági versenyen

Rangos nemzetközi, gyerekek számára kiírt dzsúdóversenyen vett részt a hétvégén a Csíkszeredai ISK, jó helyezésekkel és érmekkel tértek haza a szerbiai Óbecséről.

Bronzérmes a kézdivásárhelyi cselgáncsozó az Európa-kupán

Huszonkilenc ország hat híján ötszáz cselgáncsozója lépett tatamira a győri Olimpiai Sportparkban megrendezett ifjúsági Európa-kupán, ahol a kézdivásárhelyi Simon Tegének is termett babér.

Az első főpróba tökéletesen sikerült a Góbék teqballosainak

Kiváló előjelekkel várhatják a hazai rendezésű szentegyházi nemzetközi tornát, valamint a történelmi jelentőségű székelyudvarhelyi világbajnokságot a székelyföldi teqballosok, akik mindent megnyertek a hétvégén Hamburgban rendezett rangos versenyen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!