Ismét szórták a gólokat a volt SZKC-s játékosok

Pál Gábor , Zátyi Tibor 2018. február 28., 18:38 utolsó módosítás: 2018. február 28., 19:33

Javában zajlanak a küzdelmek a férfi kézilabda Bölények Ligájában. Hétfőn este, a 20. forduló utolsó mérkőzésén a Tordai Potaissa hazai pályán ötgólos hátrányból felállva 31–28-ra legyőzte a vendég Konstancai Dél-Dobrudzsa KC-t.

Kuzmanoszki hazatért Macedóniába. Archív Fotó: Barabás Ákos

A megszűnt Székelyudvarhelyi KC korábbi játékosa, Cristian Ghiță négy góllal vette ki részét a házigazda sikeréből, míg a vendégeknél Csog Vencel kétszer volt eredményes. A Kolozs megyei együttes egy ponttal van lemaradva az éllovas Steauától.

Korábban a Bukaresti Dinamo a forduló másik rangadóján fordulatos meccsen legyőzte a Bukaresti CSM-et. A Vlad Caba által irányított vendégek közel tökéletes első félidőt produkáltak, a szünetben 16–9-re vezettek. Térfélcsere után azonban tizenhét perc alatt csupán egyszer találtak be, így a Dinamo fordítani tudott, és végül egy góllal, 26–25-re megnyerte a találkozót.

Konstancán rendezik a négyesdöntőt

Kedden a Román Kézilabda-szövetségnél kisorsolták a Román Kupa elődöntőinek párosításait. A négyesdöntőt Konstancán fogják rendezni március 17–18-án, az első mérkőzésen a Nagybányai Minaur és a Temesvári Poli, míg a másodikon a Bukaresti Steaua és a házigazda Konstancai Dél-Dobrudzsa KC találkozik. Az előző idényben a Bukaresti Dinamo nyerte a kupát, a döntőben épp a tengerparti együttest győzte le.

A Bukaresti Steaua magabiztos játékkal hozta a Nagybányai Minaur elleni bajnokit, így előnye négy pontra nőtt az élen. Andrei Mihalcea hét gólt szerzett a fővárosi együttesben, Tálas Huba nem szerzett találatot, míg túloldalt Uros Vilovszki három, Milos Dragas pedig hat gólt jegyzett.

Csütörtökön már a 21. játéknapon lesznek érdekeltek a csapatok.

Az SZKC-val kapcsolatos hír, hogy a klub korábbi csapatkapitánya és másodedzője, Goran Kuzmanoszki hazatért Macedóniába, és a bitolai RK Eurofarm Rabotnik mezét fogja magára ölteni.

A csapat jelenleg a második helyen áll a macedón bajnokság ranglistáján, a keret tagja még két korábbi KC-játékos, Lazo Majnov és Goce Ojleszki.

Jól játszanak a magyar élvonalban is az SZKC volt játékosai. Antonio Kovacevic hat gólt dobott a Csurgói KK mezében a Budakalász vendégeként – 25–25-ös döntetlennel ért véget a meccs.

Orosháza csapata ismét kikapott: Ferenczi Botond és Balázs Botond is két gólt dobott a Ceglédnek, de ez nem volt elég, 25–19-es vereséget szenvedtek (az orosháziaknál játszik még Szabó Levente kapus és Mihály Zsolt, akiket Bakó Botond készít fel).

Kedden délután is pályára léptek, Dabas csapata fogadta a Ligakupában, de velük szemben is alulmaradtak 31–25-re: Balázs hatszor volt eredményes, Ferenczi pedig háromszor.

A Gyöngyösi KK-t erősítő Milorad Krivokapic hat találatot szerzett a Balatonfüred ellen, de végül 34–19-re kikaptak (Krivokapics csapattársa a korábbi KC-s Mitar Markeznek).