A székelyudvarhelyiek a hétvégén Spanyolországban vívták ki a továbbjutást a legjobb tizenhat együttes közé. Az ISK-SZAK alig, hogy hazaérkezett, kedden délben megtudta, kivel játszik a soron következő körben.
Fortuna istennő úgy akarta, hogy a kiemelt csapatok közül a portugál Clube Desportivo Sao Roque legyen az udvarhelyiek ellenlábasa. Az első találkozót november 1–3. között idegenben, a visszavágót egy hétre rá a városi sportcsarnokban rendezik.
A két fél már farkasszemet nézett a tavalyi kiíráskor – amikor a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban játszották a mérkőzéseket – az akkori csatát a luzitánok nyerték 3–1-re.
A György István által felkészített gárda visszavághat a két kínai asztaliteniszezővel felálló portugáloknak.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!