A harmadosztályból a második vonalba jutás volt a tét: az udvarhelyiek hazai környezetben fogadták a CS Dumbrăvița együttesét. A házigazdák a Sánduly Levente, Jenei Barnabás és Mózes Gyula összeállításban léptek asztalhoz.
A vendégek sokkal tapasztaltabb asztaliteniszezőkből tevődtek össze, Sánduly így is majdnem megfordította a találkozóját Durdunnal szemben, végül 3–2-re kikapott. Jeneinek nem sikerül szettet nyernie, míg Mózes szoros csatában 3–1-re maradt alul, így az ISK-SZAK II. összesítésben 3–0-ra veszített.
Ez azt jelenti, hogy a folytatásban a kisdöntőben szerepelhetnek, amennyiben ott nyerni tudnak, megvan az esélyük, hogy jövőre feljussanak az A osztályba.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!