Dublin, Írország fővárosa volt a házigazdája az ifjúságiak számára kiírt Squash Európa Kupa sorozat novemberi versenyének, amelyre 132 versenyző érkezett a világ minden tájáról. A hazaiakon kívül képviselve volt Franciaország, Skócia, Hollandia, Portugália, Wales, Anglia, Spanyolország, Zimbabwe, Németország, Málta, Lengyelország, az Egyesült Államok, Bulgária és Románia.
A román színekben induló csíki fallabdázók az írországi viadal előtt a következő helyeken álltak az európai ranglistán: András Mikolt – 21. hely, Pescărescu Tamara 27., Sánta Ábel – 47., Sajter Helmut – 66. és Sándor Anna – 74.
Az írországi Európa Kupa versenyen közülük négyen vettek részt és a következő helyezéseket érték el: András Mikolt – 7. hely, Sánta Ábel – 14. hely, Sándor Anna – 15. hely, Sajter Helmut – 16. hely.
Az elért jó eredményekkel mind a négy sportolónak értékes európai- és világranglista pontokat sikerült szereznie. A frissített rangsorokat később teszik közzé.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Közel nyolcezren énekelték teli torokból az Ismerős Arcok Nélküled című dalát a Sepsi Duna Arénában a FCSB elleni mérkőzés előtt. Diószegi László klubelnök szerint ez a válasz azoknak, akik az utóbbi időben megkérdőjelezték a csapat identitását.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
Kedden 16 órakor a tervek szerint megnyitják a forgalmat az A3-as észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12,24 kilométeres szakaszán.
Nem tükrözik az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) álláspontját Toró T. Tibornak a Tusványosról tett kijelentései – közölte kedden Tőkés László.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!