Mint arról már beszámoltunk, a Remetei Kereszthegy megkapta az induláshoz szükséges engedélyeket, és múlt vasárnap Bodzavásáron (Buzău) lejátszotta első mérkőzését másodosztályban.
Az Inter Gyergyó ugyancsak Bodzavásáron lépett pályára, számukra az már a második mérkőzés volt az idei kiírásban, így a már veteránnak számító interesek talán jobban felvették a bajnokság ritmusát. Pontot egyik csapat sem hozott az elmúlt hét végén, de mindez most nem számít, ugyanis pénteken este a két gyergyói együttes Szárhegyen néz farkasszemet egymással.
A nyár folyamán már találkozott a két együttes egy felkészülési mérkőzésen, a Remetén lejátszott találkozón végül 4–4-es döntetlen született. Most élesben is összemérheti erejét a két gyergyói teremfocicsapat.
A papírformát tekintve az Internek áll a zászló, a zöld-narancsok győzelme nem könyvelhető el, figyelembe véve, hogy a Kereszthegyet az első osztályban is megfordult Doltea Alin készíti fel és erősíti is egyben.
A remeteiek soraiban szerepel Kurkó József, aki korábban az első- és másodosztályban is játszott, de piros mezt ölt magára az Interben is megfordult Nagy Dénes is. Vannak tehát tapasztalt teremlabdarúgók is az újonc csapat soraiban, így mindenképp kiélezett harcra lehet számítani a derbin.
Az Inter keretében ezúttal is lesz néhány hiányzó, de az ifj. Nagy Zsolt rendelkezésére álló játékosok az évek során szerzett tapasztalatot felhasználva szállnak csatába az értékes három pontért.
A pénteken este 18.30-tól kezdődő összecsapáson jó hangulatú, igazi rangadóra lehet számítani. Ahogy máskor, ezúttal sem kell belépőt fizetni, azonban az interesek urnákat helyeznek ki a bejáratok mellé, amelybe mindenki lehetősége szerint adakozhat.
Az összegyűlt adományokat, akárcsak az előző hazai mérkőzés esetében, a gyergyószéki értelmi sérülteket foglalkoztató és fejlesztő intézmény működtetőjének, a Napsugár az esőben egyesületnek ajánlja fel a klub, segítve ezzel a veszélybe került napközi további működését. A szervezők minden focikedvelőt szeretettel várnak a gyergyószárhegyi sportcsarnokba.
Teremlabdarúgás, 2. Liga, 3. forduló:
Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó–Gyergyóremetei Kereszthegy – péntek, 18.30, szárhegyi sportcsarnok
Segesvári Pro-Tineret–Dévai West – szombat, 17 óra
Bukovina Vîcov–Futsal Ceahlăul Piatra Neamț – szombat, 17 óra
Brassói Colțea–Fortius Buzău – szombat, 19 óra
Kolozsvári Clujana–Dinamo Leonardo – vasárnap, 15.30
Kézdivásárhelyi KSE–Luceafărul Buzău – vasárnap, 18 óra.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!