Hirdetés

Incze Tamás dobogós hellyel kezdte a romániai driftbajnokságot

Népes tábor előtt zajlott a megmérettetés
Fotó: Forrás: Incze Tamás

2023. május 26., 12:02

Elkezdődött a 2023-as román driftbajnokság. A versenyautók látványos csúsztatásról szóló, nagy nézettségnek örvendő sportág nyitóversenyét Bukarestben rendezték, ahol a csíkszeredai Incze Tamás az előkelő harmadik helyen végzett.

2023. május 26., 12:02

Népes közönség előtt, a bukaresti Román Nemzeti Aréna szomszédságában rendezték az idei román drift-bajnokság első versenyét, a háromnapos eseményre négy ország több mint 50 pilótája nevezett. A verseny után megkerestük Incze Tamást, ő mesélt a versenyről.

Hirdetés

„Az első nap edzéssel telt, igyekeztünk a tavalyihoz képest jelentősen tempósabb pályához finomhangolni az autó beállításait. Nagy kihívást jelentett számomra az új vonalvezetés, sokat küszködtem az autóval és önmagammal is.

A második nap viszonylag kecsegtetően indult, már a nap elején sikerült jó köröket autózni, így magabiztosan vágtunk neki a kvalifikációnak, ami újra felülmúlta elvárásainkat, hiszen sikerült kvalifikálni – az első helyről!

•  Fotó: Forrás: Incze Tamás Galéria

Fotó: Forrás: Incze Tamás

Jó kis jutalom volt ez mindannyiunk számára az átszenvedett első nap után. Bizakodva vágtunk neki a párbajoknak, nagyon kellett figyelni, hiszen óriásit nőtt az idei színvonal. Egyre több a rutinos pilóta, erős autókkal, szóval nem volt könnyű dolgunk.

Hatalmas nyomás nehezedett rám és az egész csapatra, több ezer néző látogatott ki a versenyre, nagyon erős mezőnyben kellett helytállni, érezhető volt a felénk irányuló elvárás is a múlt évi eredményeknek köszönhetően. A kvalifikációt követően létrejött sorrend alapján, a legjobb 16 Semi-Pro pilóta vívott csatát kieséses rendszerben.

•  Fotó: Forrás: Incze Tamás Galéria

Fotó: Forrás: Incze Tamás

Első csatánk rögtön egy bolgár pilótával (Szvetoszlav Iliejev) volt. Érdemes megjegyezni, hogy a bolgár pilóták komoly ellenfélnek számítanak a román bajnokságban, bajnokok kerülnek ki közülük, rendszeresen dobogós helyezéseknek örvendhetnek. Ennek ellenére sikerrel vettük az akadályt, bejutottunk a legjobb 8 közé. Az igazi fejtörés viszont ezután következett, hiszen a top 8-as párbajunk a mezőny egyik kiemelkedő tehetségével, Andrei Toriaival volt.

Olyannyira szoros csatát vívtunk,hogy a pontozó bírok az első párbaj után döntésképtelenek voltak, döntetlen esetén pedig meg kell ismételni a párbajt. Annyira feszült hangulatú párbaj volt ez, hogy a teljes nézőközönség állva tapsolt és várta a végkifejletet.

Hajszál híján, de sikerült megnyerni a párbajt, bejutottunk a legjobb négy közé, az elődöntőben pedig egy régi baráttal, Ștefan Zaharievel kellett csatázni. Sajnálatos módon az igen szoros korábbi párbaj megtette pszichológiai hatását, így alulmaradtunk, és a versenyt a dobogó harmadik fokán fejeztük be. Erős kezdésnek mondható az idei szezon, hiszen dobogós helyezéssel indítottuk az idei évet.

Incze Tamás harmadik lett a nyitóversenyen •  Fotó: Forrás: Incze Tamás Galéria

Incze Tamás harmadik lett a nyitóversenyen
Fotó: Forrás: Incze Tamás

A kvalifikációért járó tíz pontnak köszönhetően a bajnokság összesített tabelláján a harmadik helyet foglaljuk el mindössze 1 ponttal lemaradva a második helyezett mögött. Újult erővel és rengeteg tanulsággal készülünk a második fordulóra, erre csak három hetünk van.

Hálás köszönettel tartozom az egész csapatnak (Mihály Beáta, András Zsolt, Berecki Mihály, Csóti László, illetve Miklós László és csapata) az önzetlen munkáért, illetve a támogatóinknak hogy mindez létre jött” – nyilatkozta Incze Tamás.

A román driftbajnokság első versenyének dobogósai

Pro kategória: 1. Nicola Popov, 2. Jordan Mladenov, 3. Natalia Iocsak, 4. Sorin Ene.
SemiPro kategória: 1. Cătălin Calotă, 2. Ștefan Zaharie, 3. Incze Tamás, 4. Rareș Onciuleanu.

Mit a drift? Mit pontoznak?

A drift vagy drifting (szabad fordításban: csúsztatás, sodródás) az autó tökéletes uralásának és irányításának látványos demonstrálása oly módon, hogy az autó lehetőleg egy centimétert se haladjon a szokásos módon egyenesen. A sportág hasonlít a ralihoz, azonban itt nem az idő és a sebesség számít, hanem a stílus és a kanyartechnika.
A drift lényege, hogy az autó hátulját a túlkormányozottságból fakadó kitörésekor a kanyarban csúszásban kell tartani anélkül, hogy az autó megtapadjon. Ahhoz, hogy a csúszást minél tovább fenntartsuk, tökéletes kormányzásra és gázpedálkezelésre van szükség. A drift tehát kifejezetten a hátsó kerékmeghajtású autók és azok pilótáinak művészete.
A drift bírálása hasonló a hódeszkához, a freestyle snowboardéhoz. A drift verseny kvalifikációból, és ennek eredménye alapján a legjobb 32/16 pilóta egyenes kieséses rendszerben történő küzdelméből áll. Bójákkal és más jól látható tárgyakkal jelölik a pálya (a pontozott szakasz) kezdetét és végét, a kanyarok külső és belső érintési pontjait, és a gyorsító szakaszt. A pontozásnál a legfontosabb szempontok az ívek bevétele, a sebesség, az autó keresztben haladásának szöge és az összkép, amit a versenyző a futama alatt sugároz.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Máris van kérője az FK Csíkszeredától távozó Ilyés Róbertnek

Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.

Egy héttel később kezdődik az új szezon a romániai futballban

A Román Labdarúgó-szövetség módosította a 2026–2027-es idény rajtjának időpontját: a Szuperliga az eredetileg tervezettnél egy héttel később, július közepén kezdődik. Az új szezonban az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK képviseli Székelyföldet az élvonalban.

Székelyhon

Drón csapódott be egy galaci tömbházba, sérültek is vannak – videóval

Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.

`
Krónika

Betörtek a nagyváradi premontrei rendházba az önkormányzat emberei

Szerdáig tartott a Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apátnak kitűzött kilakoltatás határidejének „meghosszabbítása”: az önkormányzat munkásai hajnalban áttörték a még el nem foglalt helyiségekkel szomszédos falat.

Krónika

Bukarest újabb abszurdja: bukott pártból magyarellenes kormányfőt?

A választók kitessékelték a demokrácia ajtaján, ám a rendszer ünnepélyesen visszavezeti őt a hátsó bejáraton – egyenesen a díszterembe, a miniszterelnöki székbe.

Főtér

Tánczos Barna egy lehetséges magyar kormányfőről: „amikor a disznó repülni fog”

Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.

Ez is érdekelheti

Mindent megnyertek a Góbék teqballosai Dániában

Újabb szenzációs tornát tudhatnak maguk mögött a Góbék Teqball Team klasszis sportolói, akik minden kategóriában felértek a csúcsra a dániai kiemelt versenyen.

Minifoci Eb: javítottak a magyarok, megőrizték esélyüket a továbbjutásra

A lengyelektől elszenvedett vereséget követően a magyar minifutball-válogatott 3–2-re legyőzte Szlovéniát a pozsonyi Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában.

Eldől az utolsó európai kupainduló kiléte a Szuperligában – pénteken a képernyőn

A Dinamo–FCSB párharcból kerül ki, hogy melyik együttes indulhat az európai kupaporondon. Kezdődik a Veszprém–Szeged döntő a magyar kézilabda-bajnokságban, folytatódik a Roland Garros és a Giro d`Italia, egy felkészülési mérkőzés is képernyőre kerül.

Kovács „Kokó” István: a székelyföldi boksz pozitív hatással van a magyarországi ökölvívásra

A csíksomlyói búcsúba jött el családjával Kovács „Kokó” István, olimpiai bajnok, a Magyar Ökölvívók Szövetségének elnöke. Újra sikeressé tenné Magyarország ökölvívását, aminek sok szempontból példát mutat a Székelyföldön folyó munka.

Folytatódik a Giro, a Roland Garros és a kosárdöntő – csütörtökön a tévében

A második forduló mérkőzéseivel folytatódik a Roland Garros tenisztorna, a Girón a 18. szakaszt teljesíti a mezőny, következik a férfi kosárlabdabajnokság döntőjének második felvonása, késő este a minifoci Eb-n játszanak a románok, majd a magyarok.

Mérföldkő Török Panka karrierjében: a felnőttek között debütált az Európa-bajnokságon

Múlt héten rendezte meg a Karate Világszövetség (WKF) az idei Európa-bajnokságot, amelyen 50 ország 586 sportolója lépett tatamira. A kontinensviadalon a háromszéki Török Panka is bemutatkozott a felnőttek mezőnyében.

Udvarhelyi éremeső az U20-as országos birkózóbajnokságon

Remek eredményekkel zárta a Karácsonkőn rendezett U20-as országos birkózó-bajnokságot a Székelyudvarhelyi ISK, csapatban a második helyen végzett, a Lőrincz-testvérek pedig újabb bajnoki címet szereztek.

Sérülésből visszatérve aratott újabb diadalt Ördög Zoltán

Második diadalát könyvelte el az országos motokrosszbajnokságban az ozsdolai Ördög Zoltán, aki Zernyesten mindenkit maga mögé utasított az MX2-es géposztályban. A kulcscsonttörésből felépült háromszéki sportoló így összetettben is javított.

KL-döntő, minifutball-Eb, Roland Garros – a szerdai sportműsor

A labdarúgó Konferencia Liga döntőjét Lipcsében rendezik, a Crystal Palace és a Rayo Vallecano néz farkasszemet. Rajtol a pozsonyi minifutball-Eb, pályán a magyarok és a románok is. Újabb játéknap a francia nyílt teniszbajnokságon.

Nagy Attila őszintén a romániai hoki jelenéről és jövőjéről – Helyzetbe hozunk!

Utánpótlás, válogatott, Erste Liga, honosítás, játékvezetés, infrastruktúra és bajnoki rendszer – a romániai jégkorong szinte minden fontos kérdéséről beszélt Nagy Attila, a Román Jégkorong Szövetség elnöke a Helyzetbe hozunk! legújabb részében.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!