Incze Kriszta a negyeddöntőben csatlakozott a küzdelmekhez és a selejtezőből érkező horvát ellenfelét magabiztosan, 8–0-ra győzte le. Az elődöntőben a 2020-as Eb-bajnok bolgár Mimi Hrisztova következett, akivel szemben hatalmas csatában alulmaradt. A bronzmeccsen a török Busra Efe következett. A 18 éves lány nem tudott nagy ellenállást kifejteni, Incze Kriszta szorgosan gyűjtögette a pontokat, a szünetben már 7–0-ra vezetett, végül 9–0-ra nyerte a bronzmeccset.
Ez volt a negyedik medálja az Eb-ken, zsinórban a harmadik bronzérme (2021 – Varsó, 2022 – Budapest), első Eb-érmét még 2019-ben a bukaresti kontinenstornán szerezte, amikor ezüstérmes lett.
A hölgyeknél jól teljesített Románia, hiszen 55 kilósok döntőjében Andreea Beatrice Ana a magyar Bognár Erikát 8–0-ra legyőzve aranyérmes lett, míg 76 kilóban Cătălina Axente bronzérmet szerzett, miután a kisdöntőben 5–3-ra legyőzte ukrán ellenfelét.
A magyar lányoknál az 53 kilós súlycsoportban Orsós Sztálvira ezüstérmes lett.
Kiütéses győzelemmel búcsúzott a hazai pályától a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának utolsóelőtti fordulójában, pénteken délután 6–2-re győzte le a Bákói Aerostar együttesét.
Másodszor is győzött a címvédő Galaci United otthonában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. Az újabb siker azt jelenti, hogy Mánya Szabolcs csapata az utolsó forduló előtt bebiztosította helyét a döntőben.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!