Rekordmennyiségű részvevő érkezett az eseményre, korábban a legtöbb sportoló 870 volt egy Eb-n, ezúttal viszont 1100-an teszik próbára képességeiket.
Remekül indult a kontinensviadal a magyarok számára, a hétfői napon a 2022-es Európa-bajnok Fritsch Róbert 2:0-s győzelemmel kezdett a románok világbajnoki harmadik helyezettje, Ilie Cojocari ellen. A folytatásban legyőzte a finn Akseli Yli-Hannuksela-t, majd a negyeddöntőben kikapott Alexandrin Gututól.
Végül a hétfői napot négy győztes és három vesztes mérkőzéssel zárták a magyarok, Fritsch Róbert (77 kg), Takács István (87 kg) és Vitek Dárius (130 kg) is reménykedhetett vigaszágban, azonban végül csak Takács számára folytatódott a verseny, neki maradt esélye a bronzéremre. Elsőként az U23-as Eb-bronzérmes litván Nemseviciust győzte le 3–1-re, azonban a folytatásban 1–1-es végeredménnyel kikapott az olimpiai, világ- és Európa-bajnok ukrán Belenjuktól, így számára is véget ért a bukaresti kaland.
Az eseményen Romániát harminc versenyző képviseli, a Román Birkózószövetség (FRL) elnöke, Răzvan Pîrcălabu elmondta, hogy a hazai sportolóknak minden esélyük megvan, hogy legalább öt érmet szerezzenek az Európa-bajnokságon, akárcsak tavaly.
A keretből ezúttal sérülés miatt kimaradt Incze Kriszta, aki nagyjából egy hónappal ezelőtt izomszakadást szenvedett el, elmondása szerint pedig még nem került százszázalékos állapotba,
így az edzőjével közösen úgy döntöttek, hogy nem kockáztatják meg a szereplést.
A fiatal sportoló tavaly Zágrábban a 65 kg-os súlycsoportban bronzérmet nyert, ezúttal is jó esélyei lehettek volna dobogós helyen végezni.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!