Korábban még soha nem rendeztek birkózóversenyt ilyen rendhagyó környezetben, a megmérettetés szombaton délelőtt 10 órától kezdődik. A meghívásos alapon zajló viadalon az U15-ös korosztályú birkózók lépnek szőnyegre. Csapatversenyt rendeznek, tíz súlycsoportban mérhetik össze erejüket a sportolók, a csoportmérkőzések után következnek a helyosztók.
Összesen hat csapat, két-két székelyföldi és magyarországi, valamint egy-egy felvidéki és vajdasági együttes vesz részt a versenyen.
A különleges esemény ötletgazdája Balázs Imre, a korondi Lőrincz Márton Sportegyesület alelnöke, akinek egy régi álma válik valóra. A Székely Sport érdeklődésére elmondta, hogy 2008-ban egyszer már nekifogtak, hogy megszervezzék a versenyt, de akkor kudarcot vallottak, mert a román szövetség két héttel előtte valamilyen okból kifolyólag visszalépett.
Aztán tavaly beszélgettek Németh Szilárddal, a Magyar Birkózó Szövetség elnökével, aki egyből felkarolta a versenyt, az egyetlen kérése az volt, hogy egy szép eseményt hozzanak létre.
„Minden különleges lesz. Ez egy próbaverseny, meglátjuk, hogyan alakul, mi is tanulunk ebből, mert ilyen még nem volt.
– nyilatkozta Balázs Imre a Székely Sportnak.
Az esemény megszervezésében a Magyar Birkózók Szövetsége, a Román Birkózó Szövetség, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA), a korondi Lőrincz Márton Sportegyesület, valamint a Székelyföldi Birkózó Akadémia is szerepet vállalt.
A versenyt követően a küldöttségek megkoszorúzzák a két sóvidéki olimpiai bajnok, Keresztes Lajos (1928, Amszterdam) és Lőrincz Márton (1936, Berlin) szobrát, illetve emléktábláját.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Egy Pryamy TV nevű Youtube-csatornára felkerült videóban Hrihorij Omelcsenko ukrán politikus, korábbi képviselő és az Ukrán Biztonsági Szolgálat volt tisztje Orbán Viktort és családját fenyegette.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!