A bajnokság 7–10. helyezettjei, a Medicina mellett a Bukaresti Dinamo, a Kolozsvári U és a Jászvásári Politehnica. A bajnoki kiírás szerint ezen a hétvégén kellett volna elkezdjék az alsóházi mérkőzéseket,
azonban ezeknek semmilyen tétje nem volt, hiszen mint ismert, idén egy csapat sem esik ki az élvonalból.
Mivel az alapszakaszt az utolsó helyen zárta, a Marosvásárhelyi Medicina az utóbbi évek legrosszabb eredményét kénytelen elkönyvelni. Ebben a szezonban kizárólag saját nevelésű, fiatal játékosokkal felállva mindössze két mérkőzést tudott megnyerni hazai pályán, még a bajnokság elején.
Az első hat helyezett együttes számára viszont hétvégén elkezdődik a felsőházi rájátszás, ahol az alapszakaszgyőztes Bukaresti CSM, a címvédő Balázsfalvi Alba, továbbá sorrendben a Bákói Știința, a CSM Târgoviște, a Temesvári Agroland és a Lugosi VSK tíz fordulóban játszanak a bajnokság megnyeréséért és az európai kupaindulásért.
Visszatérve a Medicinára, bár a felnőtt együttes befejezte a szezont, az ifjúságiak – akik közül sokan az élvonalbeli csapatnak is tagjai – számára csak ezután következik a neheze, ugyanis mint minden évben, idén is a bajnoki címért küzdenek. Mind az előző idényben győztes serdülő-, mint az ezüstérmes ifjúsági csapat remek meneteléssel bejutott a bajnokság elődöntő tornájára, amelyet májusban tartanak.
Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!