13.00 Északi összetett, világkupa, Lillehammer (Eurosport 2)
14.30 Labdarúgás, 2. Liga: Gloria Buzău–FK Csíkszereda (Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport 1)
14.45 Sznúker, Egyesült Királyság Bajnoksága, York (Eurosport 1)
15.30 Sílövészet, világkupa, Östersund (Eurosport 2)
17.00 Labdarúgás, Szuperliga: Voluntari–Petrolul (Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport 1)
17.30 Férfi kézilabda, Bölények Ligája: Bukaresti CSM–Dinamo (Pro Arena)
19.00 Női kézilabda, világbajnokság: Románia–Chile (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
19.00 Tenisz, ATP Next Gen, Dzsidda (Eurosport 2)
19.30 Labdarúgás, Bundesliga 2: St. Pauli–Hamburg (Digi Sport 4, Prima Sport 4)
19.30 Alpesi sí, világkupa, Beaver Creek (Eurosport 1)
20.00 Labdarúgás, Szaúdi Professzionális Liga: Al Hilal–Al Nassr (Prima Sport 3)
20.00 Labdarúgás, Szuperliga: Jászvásári Poli–Farul (Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport 1)
21.00 Férfi kosárlabda, Euroliga: Crvena zvezda–Anadolu (Digi Sport 3)
21.30 Női kézilabda, világbajnokság: Dánia–Svédország (Digi Sport 4)
21.30 Női kézilabda, világbajnokság: Ausztria–Norvégia (Prima Sport 3)
21.30 Női labdarúgás, Nemzetek Ligája: Írország–Magyarország (M4 Sport)
21.30 Labdarúgás, Bundesliga 2: Darmstadt–Köln (Orange Sport 3)
21.45 Labdarúgás, Serie A: Monza–Juventus (Digi Sport 2, Prima Sport 1, Orange Sport 2)
21.45 Labdarúgás, Angol Kupa: York City–Wigan (Pro Arena)
22.00 Labdarúgás, La Liga: Las Palmas–Getafe (Digi Sport 4, Prima Sport 4)
22.00 Labdarúgás, Ligue 1: Reims–Strasbourg (Prima Sport 5)
22.00 Golf, PGA-körverseny, Albany (Eurosport 2)
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!