A Román Autósport-szövetség szabályai szerint egy pálya akkor engedélyezhető a hegyi autós gyorsasági bajnokság szakaszára, ha legalább három km hosszú és az aszfalt jó minőségű. A hargitai pályán összesen 3682 métert tesznek meg a versenyzők a 138 A jelzésű megyei útszakaszon, az indulási pont és a célvonal között 246 méter a szintkülönbség.
A pilóták egy kört mehetnek, hogy megismerjék a pályát, kettőt gyakorlásképp, illetve a verseny alatt két mért kört tehetnek meg.
A jelentkezéseket több kategóriába várják különböző regisztrációs díjakkal, amelyek megtalálhatók a verseny honlapján, a www.harghitachallenge.com oldalon.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!