A Román Autósport-szövetség szabályai szerint egy pálya akkor engedélyezhető a hegyi autós gyorsasági bajnokság szakaszára, ha legalább három km hosszú és az aszfalt jó minőségű. A hargitai pályán összesen 3682 métert tesznek meg a versenyzők a 138 A jelzésű megyei útszakaszon, az indulási pont és a célvonal között 246 méter a szintkülönbség.
A pilóták egy kört mehetnek, hogy megismerjék a pályát, kettőt gyakorlásképp, illetve a verseny alatt két mért kört tehetnek meg.
A jelentkezéseket több kategóriába várják különböző regisztrációs díjakkal, amelyek megtalálhatók a verseny honlapján, a www.harghitachallenge.com oldalon.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!