Idei legjobb eredményével nyert a Vásárhelyi VSK íjásza

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 12., 13:33

Jászvásáron került megrendezésre az országos szabadtéri íjász-bajnokság a junior, illetve az ifjúsági korosztályban. Moréh Tamás aranyéremmel zárta a szezont.

Moréh Tamás ezúttal is legyőzhetetlennek bizonyult Fotó: Facebook/Tamás Moréh

A Marosvásárhelyi VSK versenyzője, Moréh Tamás a férfi U18-as kategóriában indult a múlt hétvégi megmérettetésen, amelyen a selejtezőt követően az első helyen végzett, a 720-ból 659 pontot teljesített, ami a legjobb eredményének számít ebben a szezonban.

Az elődöntőben Moréh a CSS Rădăuți sportolója, Robert Bilaus ellen játszott, akivel szemben magabiztosan 6:0 arányban nyert. A döntőben csakúgy, mint egy héttel korábban az aninószai U21-es korosztályú viadal fináléjában, ismét legyőzte, ezúttal 6–0-ra a Jászvásári CSS Unireát képviselő Mihai Sadoveanut, ezzel megszerezte az aranyérmet és az országos bajnoki címet.

Ezzel a versennyel a Marosvásárhelyi VSK íjász szakosztálya számára véget ért a szabadtéri szezon. A sportolók számára felkészülési időszak következik, legközelebb a januárban kezdődő fedett pályás idényben versenyeznek.