A Marosvásárhelyi VSK versenyzője, Moréh Tamás a férfi U18-as kategóriában indult a múlt hétvégi megmérettetésen, amelyen a selejtezőt követően az első helyen végzett, a 720-ból 659 pontot teljesített, ami a legjobb eredményének számít ebben a szezonban.
Az elődöntőben Moréh a CSS Rădăuți sportolója, Robert Bilaus ellen játszott, akivel szemben magabiztosan 6:0 arányban nyert. A döntőben csakúgy, mint egy héttel korábban az aninószai U21-es korosztályú viadal fináléjában, ismét legyőzte, ezúttal 6–0-ra a Jászvásári CSS Unireát képviselő Mihai Sadoveanut, ezzel megszerezte az aranyérmet és az országos bajnoki címet.
Ezzel a versennyel a Marosvásárhelyi VSK íjász szakosztálya számára véget ért a szabadtéri szezon. A sportolók számára felkészülési időszak következik, legközelebb a januárban kezdődő fedett pályás idényben versenyeznek.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Tragédiával végződött egy lakástűz hétfő reggel Marosfőn: az égő házban egy 92 éves férfi holttestét találták meg a tűzoltók.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!