Idegtépő BL-találkozó, több meccslabdát hárított az Udvarhelyi ISK-SZAK

Józsa Csongor 2022. szeptember 09., 23:23

A zárónapon a két veretlen, illetve a két nyeretlen, azaz a BL-csoportkör fináléját és kisdöntőjét rendezték a székelyudvarhelyi sportcsarnokban.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Szerdától péntekig a férfi asztalitenisz Bajnokok Ligája C csoportjának mérkőzéseit játszották. A négyesből kiemelkedett a TTC Neu-Ulm, a németek érvényesítették is a papírformát. A három világsztárral felálló gárda – mindhárman a világranglistán az első tízben vannak –, hozta az utolsó nap is az Európa Kupa-győztes elleni párharcot.

A torna legjobb meccsét a svéd Truls Möregardh és a szlovák Lubomir Pistey hozta össze. Utóbbi, az olasz klub sportolója közel állt, hogy legyőzze a nagy favoritot. Az ötödik szettben, a szuper tiebreakben azért összekapta magát a Neu-Ulm játékosa, így nem született meglepetés.

A péntek késő délutáni mérkőzésen a házigazda a TTC Ostravával játszott. A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK azért is küzdött, hogy ne nyeretlenül zárja a tornát.

Az első párharcban György Szilárd kétszettes hátrányból egyenlített Jakub Kleprlik ellen, lázba is hozta a szépszámú nézőközönséget. A mindent eldöntő ötödik játszmában – amelyik hat pontig megy –, végig kézben tartotta a szettet, 6–2-re hozta, így összesítésben megszerezte együttese első pontját.

Ha nem is hasonló volt a forgatókönyv a Sebastian Loso–Alexandr Valuch mérkőzésen, de a felek itt is a hosszabbításig jutottak, úgy, hogy felváltva nyerték a játszmákat. A tiebreakben 1–4-ről még egyenlített Loso, de a következő két pont a cseh játékosé lett, így összesítésben egyenlítettek.

A harmadik párban már nem mentek el az ötödik játszámáig, a mindössze 19 éves Filip Delincak remekül játszott Lucian Filimon ellen, 3–1-re nyert, így átvette a vezetést az Ostrava.

Sebastian Loso jött vissza az asztalhoz, úgy tűnt, hogy túltette magát a szoros vereségen, az első szettet hozta. Kleprlik azonban megrázta magát, kiélezett párharcban 2–1-re fordított. A negyedik szettben Loso a sírból hozta vissza a meccset, 8–10-ről egyenlített, majd többször is meccslabdája volt ellenlábasának, hogy aztán 17–15-re az ISK-SZAK asztaliteniszezője diadalmaskodjon. Jött a szuper tiebreak, hiába volt 4–2 a házigazdák játékosának, zsinórban négy pontot vitt be a vendégek sportolója, itt is 3–2 lett, összesítésben 3–1-re diadalmaskodott az Ostrava.

A György István által irányított gárda a tavalyi évad után újból a legelőkelőbb sorozatban, a Bajnokok Ligájában szerepelt. Apró nüanszok döntöttek, hogy ne nyerjen mérkőzést. A nemzetközi szereplés ezzel nem zárult le számukra, a második számú kiírásban, az Európa Kupában folytathatják.