Kedden délelőtt a CS U Craiova otthonában vendégszerepelt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a férfi asztalitenisz élvonal play outjának első felvonásán. A György István által felkészített együttes nem sok esélyt adott a házigazdáknak.
A György Szilárd, Sebastian Loso és Lucian Munteanu összeállítású gárda könnyedén hozta a meccseket, beszédes adat, hogy csupán két játszámát tudott elcsípni az oltyán csapat.
A visszavágó így csak formalitásnak tűnik, ezt vasárnap 12 órától játsszák a székelyudvarhelyi sportcsarnokban. A párharc nyertese jövő idényben is a legjobbak között folytathatja, a másik kiesik.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Matematikailag is bebiztosította feljutását a labdarúgó Szuperligába a Vajdahunyadi Corvinul, miután a 2. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában 2–0-ra legyőzte az FC Voluntari együttesét.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!