Huszonhat éves rekordot döntött meg a Marosvásárhelyi VSK úszója

Székely Sport 2022. november 12., 15:31 utolsó módosítás: 2022. november 13., 11:10

Ezen a hétvégén Otopeni-ben rendezik a felnőtt, ifjúsági és junior országos rövidpályás úszóbajnokságot. A Marosvásárhelyi Városi Sportklub három sportolóval vesz részt az eseményen, közülük Fángli Henrietta kiemelkedőt alkotott.

Fángli Henrietta 50 és 100 m mellen is bajnoki címet nyert, ráadásul országos csúccsal. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A felnőtt mezőnyben versenyző Fángli Henrietta már az első versenynapon aranyérmet szerzett 50 m mellen, időeredménye (00:31:52) új országos csúcsot jelent. Aztán pénteken 100 m mellen is országos bajnoki címet nyert, ráadásul közel egy másodperccel javította meg Larisa Lăcustă 1996-ban felállított rekordját. Új országos csúcsa 01:07:68, amely 88 századdal jobb, mint az egykori bajnok 26 éve tartott rekordja.

Mészáros Balázs is remekül úszott 200 m mellen, ahol saját egyéni csúcsát megdöntve, 02:15:78-es idővel a negyedik, míg 50 m mellen a hetedik helyen végzett szintén a felnőtt mezőnyben.

A junior kategóriában Koncz Nimród három negyedik helyet szerzett, 50 m pillangón, 200 m háton és 400 m vegyesen.

Mindhárman érmeket szereztek a szombati versenynapon

Fángli Henrietta a harmadik országos bajnoki címét szerezte meg Otopeni-ben, szombaton 100 m vegyesen győzött, és nem is akárhogy, hanem újra országos csúccsal. Emellett még egy harmadik helyet is begyűjtött 200 m mellen.

Mészáros Balázs és Koncz Nimród is bronzérmet nyert, előbbi 100 m mellen, utóbbi 200 m pillangón.