A felnőtt mezőnyben versenyző Fángli Henrietta már az első versenynapon aranyérmet szerzett 50 m mellen, időeredménye (00:31:52) új országos csúcsot jelent. Aztán pénteken 100 m mellen is országos bajnoki címet nyert, ráadásul közel egy másodperccel javította meg Larisa Lăcustă 1996-ban felállított rekordját. Új országos csúcsa 01:07:68, amely 88 századdal jobb, mint az egykori bajnok 26 éve tartott rekordja.
Mészáros Balázs is remekül úszott 200 m mellen, ahol saját egyéni csúcsát megdöntve, 02:15:78-es idővel a negyedik, míg 50 m mellen a hetedik helyen végzett szintén a felnőtt mezőnyben.
A junior kategóriában Koncz Nimród három negyedik helyet szerzett, 50 m pillangón, 200 m háton és 400 m vegyesen.
Frissítés
Mindhárman érmeket szereztek a szombati versenynapon
Fángli Henrietta a harmadik országos bajnoki címét szerezte meg Otopeni-ben, szombaton 100 m vegyesen győzött, és nem is akárhogy, hanem újra országos csúccsal. Emellett még egy harmadik helyet is begyűjtött 200 m mellen.
Mészáros Balázs és Koncz Nimród is bronzérmet nyert, előbbi 100 m mellen, utóbbi 200 m pillangón.
Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.
Június 26-tól négycsapatos felkészülési tornán vesz részt Dunaszerdahelyen az FK Csíkszereda, ahol a DAC, a Topolya és a magyar bajnok Győri ETO FC is ellenfél lesz. A csapat két nyári edzőtábort tervez, a keretben is jelentős változások körvonalazódnak.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Gyergyószéki keresztaljához csatlakozva, gyalogosan érkezik a szombati csíksomlyói búcsúba Sulyok Tamás köztársasági elnök, akiről előre lehetett tudni, hogy idén is részt vesz a százezreket megmozgató székelyföldi eseményen.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!