A hagyományokhoz híven idén is a legfiatalabb és a legidősebb családtagok vették át az emlékérméket és ajándékcsomagokat. Mint ismert, rendszerint a nőnaphoz, azaz március nyolcadikához legközelebb eső hétvégén tartják a családi síversenyt, az egyik legnagyobb hagyománnyal rendelkező hargitai rendezvényt.
A megmérettetést még 1984-ben régi székelyudvarhelyi sízők kezdeményezték, és a sportszerető családok ünnepének szánták.
A hideg, szeles idő sem bátortalanította el a családokat, hiszen száznégyen álltak rajhoz a 11 órakor kezdődő megmérettetésen.
A síverseny legnépesebb családnak járó vándorkupáját Bartus István és családja nyerte tizenkét taggal:
Bartus István, Attila, Virág, Balázs, Sándor, Boróka, Boglárka, Barnabás, Benedek, Levente, Enikő és Péter.
Kéttagú család: 1. Sándor István és Évike, 2. Máté László és Lackó, 3. Keszler András és Erika
Háromtagú család: 1. Páll Attila, Júlia és Lacika, 2. Jobb Levente, Avar és Geréb Enikő, 3. Florian Dragoş, Remus és Aron.
Négytagú család: 1.Orbán Dénes, Sarolta, Gréta és Balázs Péter, 2. Svella Károly, Ildikó, Koppány és Bendegúz, 3. Péter Botond, Anna Mária, Zsófia és Zsanett.
Öttagú család: 1. András Albert, Melinda, Előd, Balázs és Nóci, 2. Csendőr János, Zsuzsanna,
Áron, Mátyás Gyula és Zenkő, 3. Györgydeák Árpád, Katalin, Bindea Noémi, Tamás és Kata.
Ötnél több tagú család: 1.Bartus István, Attila, Virág, Balázs, Sándor, Boróka, Boglárka, Barnabás, Benedek, Levente, Enikő és Péter, 2. László Gábor, ifj. Gábor, Ilona, Réka, Emese, Puskás Ildikó, Balázs, Gergő, Héjja Sándor és András, 3. Balogh Lőrincz Botond, Adél, Bernadett, Abigél, Mátyás és Apor.
A két tagú családoknál indultak és nem értek a dobogóra Imets János családja, Zsarnóczay Krisztina családja és Csergő Nándor Attila családja. A három tagú családoknál indultak és nem értek a dobogóra Gothárd Botond családja, Răşina Petru családja, Márton Lehel családja és Pataky István családja. A négy tagú családoknál indultak és nem értek a dobogóra: Szikszai Mihály családja, Bálint Major Áron családja, Buti László családja és Márton Zsolt családja.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!