Hosszú Katinka 4. helyével zárták a magyar úszók a budapesti vizes vébét

MTI 2022. június 25., 20:51 utolsó módosítás: 2022. június 25., 22:21

Hosszú Katinka negyedik helyen végzett 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság szombati zárónapján.

Hosszú Katinka lecsúszott a dobogóról Fotó: MTI/Illyés Tibor

A háromszoros olimpiai bajnok, a szám ötszörös győztese címvédőként 4:37.89 perccel csapott célba. A 33 éves klasszis a zárónap egyetlen magyar érdekeltje volt az esti programban, délelőtt 4:39.15 perces idővel az ötödik helyen jutott a fináléba.

A döntőben Hosszú erősen kezdett, egészen az utolsó száz méterig, a gyorsúszásig úgy tűnt, harcban lehet a bronzéremért.

Az élen a két tini, a kanadai Summer McIntosh és az amerikai Katie Grimes pillanatok alatt ellépett a mezőnytől, a hajrára pedig Hosszú Katinka lecsúszott a dobogóról.

A számot McIntosh nyerte junior világcsúccsal, 15 évesen és 311 naposan a szám második legfiatalabb világbajnoka lett az amerikai Tracy Caulkins után, aki 1978-ban 15 évesen és 224 naposan diadalmaskodott.

Vizes vb, női 400 m vegyes, döntő:
1. Summer McIntosh (Kanada) 4:32.04 perc
2. Katie Grimes (Egyesült Államok) 4:32.67
3. Emma Weyant (Egyesült Államok) 4:36.00
4. Hosszú Katinka 4:37.89

A román küldöttségből Robert Glință is érdekelt volt a szombat esti programban, az 50 méter hát döntőjében 24.57 másodperces idejével a görög Hrisztu Aposztolosszal azonos időt úszva az ötödik helyen zárt.