Hirdetés

Horvátországban tesztelték tudásukat a háromszéki karatékák

Horvátországban tesztelték magukat a háromszékiek
Fotó: Sport-All Sport Club

Nemrégiben rendezték Horvátországban a Karate1 Youth League következő állomását Poreč városában, ahol a Sport-All Sport Club karatésai közül ketten képviseltették magukat az MTK Budapest Karate színeiben.

A csütörtöktől vasárnapig tartó versenyen 3330 sportoló állt pástra a világ 70 országából. Ebben a rendszerben korábban sosem volt ennyi résztvevő egy eseményen. Szombaton Péter-Csiki Csanád tesztelhette tudását kadet -57 kg-os kategóriában, ez pedig remek alkalom volt arra is, hogy felmérje az erőviszonyokat az őszi világbajnokságra, mivel több ittlévő társa ott is elindul.

Hirdetés

Csanád első meccsén 7:2 arányban legyőzte a szlovák Dado Alexet, majd második párharca igen szorosra sikerült olasz ellenfele ellen, de bírói döntéssel megnyerte Mesiti Edoardo ellen. Harmadik körben a cseh Vrecion Tomislavval került szembe, akit 3:1-re sikerült felülmúlni.

A pool (tatami) döntőben egy számára már ismert ukrán versenyzővel nézett farkasszemet, aki végül 4:1-re diadalmaskodott, majd Kostenchuk Danylo az elődöntőig verekedte magát és ott búcsúzott, így Csanádnak vigaszág sem jutott.

Vasárnap Fejér Milán az U14-es -50 kg-os kategóriában indult pályafutásának utolsó ifiversenyén. Első meccsét magabiztosan hozta holland ellenfelével szemben 8:3 pontarányban. A második találkozóján a német Braunroth Florian ellen kellett bizonyítania, amely során nagyon higgadtan és taktikusan kellett dolgoznia, míg a végén bírói döntéssel egyértelműen nyert.

A pool döntőben az olasz Nassar Diego felül tudott kerekedni Milánon és 5:1 arányban ő ment tovább. Az olasz karatéka a döntőbejutásért kikapott, így Milánnak sem volt vigaszága.

„Minden nyomás és tét nélkül jöttünk el erre a versenyre a fiúkkal, ugyanis már vége a kvalifikációnak és a szezonnak. Ez egy nagyon neves és nehéz verseny, mivel itt vannak azok a sportolók akik már Eb-n, vébén szerepelnek.

Ugyan nem ezt az eredményt vártuk, nagyon jó volt látni hol vannak most a fiúk a kategóriájukban és mik a hibáik, miken kell változtatni. A nyári felkészülést ezek alapján fogjuk összerakni és céltudatosan kezdjük meg az őszi szezont”

– olvasható Baranyi Zsófia edző nyilatkozata az együttes honlapján.

A nyár folyamán júliusban előbb rehabilitációs és szintentartó edzések várnak a sportolókra, majd augusztusban szinte végig edzőtáborokban vesznek részt.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Ilyés Róbert távozófélben az FK Csíkszeredától?

Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.

Másodszor sem járt sikerrel, megvonták az élvonalbeli klub licencét

Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.

Székelyhon

14 és 16 éves kamaszok erőszakoltak meg egy 13 éves lányt

Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.

`
Krónika

A Tisza győzelmét „megjósoló” előrejelzési piac már beárazta, honnan érkezhet az új román miniszterelnök

Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.

Krónika

Premontrei botrány: tovább küzd igazáért a nagyváradi apát

Az április 14-én megszabott 30 napos határidő lejártával újra számítani lehet a végrehajtó megérkezésére Nagyváradon a premontrei rendházban, hogy kilakoltassa az önkormányzat által sajátjának tekintett ingatlanból Fejes Rudolf Anzelm apátot.

Főtér

Trianonban vált magyar állammá a román állam

A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.

Ez is érdekelheti

Vágtázó lovak, repülő nyilak – rangos lovasíjász versenyt rendeznek Csibában

Rangos eseménynek ad otthont szombaton, május 16-én a Csíkszereda nyugati kijáratánál fekvő Csiba. A Lovasíjászat Világszövetsége (WFEA) égisze alatt rendezett viadalon nemzetközi szinten jegyzett versenyzők mérik össze tudásukat.

Elrajtol az utolsó forduló az NB I-ben – a pénteki sportműsor

Az utolsó fordulóhoz érkezett a magyar labdarúgó NB I, pénteken pedig rögtön két mérkőzést is rendeznek. A kínálatban emellett motorsport, kerékpár, tenisz, röplabda és rögbi is szerepel.

Ilyen még nem volt, szabadtéri tornán játszhatnak a legjobb európai teqballosok Székelyföldön

Újabb rangos nemzetközi tornát szervez Székelyföldön a Góbék Teqball Team, ezúttal viszont nem teremben, hanem szabadtéren zajlik a megmérettetés, amelynek helyszíne a nyári időszak kezdetén Homoródfürdő lesz.

Székelyföldi éremeső a domaszéki Tökmag Kupán

Kiváló eredményekkel szerepeltek a székelyföldi klubok fiatal cselgáncsozói a magyarországi Domaszéken megrendezett 20. Tökmag Kupán. A rangos nemzetközi versenyen hét ország több mint 300 sportolója vett részt, összesen 32 egyesület képviseletében.

Pályán a Real Madrid, vb-selejtezőt játszik a magyar válogatott – a csütörtöki sportműsor

Színes sportkínálat várja a nézőket csütörtökön: folytatódik a Giro d’Italia, pályára lép a magyar férfi kézilabda-válogatott Szerbia ellen, este pedig a Real Madrid hazai pályán fogadja a Real Oviedót a LaLigában.

Több dobogós helyezéssel fejezték be az országos bajnokságot a VSK Csíkszereda tájfutói

Eredményekben gazdag versenyen vannak túl a VSK Csíkszereda tájfutói, akik a Máramaros megyei Felsőbányán a váltó- és csapat országos bajnokságon, valamint a városi sprint országos bajnoki sorozat második fordulóján vettek részt.

Győztest avatnak a Román Kupában – szerdán a képernyőn

Megismerjük a labdarúgó Román Kupa idei győztesét, a Kolozsvári U és az U Craiova csapnak össze a döntőben. A magyar és az olasz kerékpáros körverseny újabb szakasza mellett a római tenisztorna, egy vízilabdameccs és spanyol bajnokik a műsorban.

Rabona, feljutási harc és hokiláz az elitvébé előtt – Helyzetbe hozunk!

Techereș Puskás-díj-gyanús rabonagólja a Sepsi OSK a feljutási küszöbén, botrány a futsalbajnokságban és az asztalitenisz-vébén, a magyar hokiválogatott az elitvébére hangol – számos forró témát boncolgatunk a Helyzetbe hozunk! legújabb részében.

Bronzéremmel zárt Budvában a VSK Csíkszereda dzsúdósa

Kopacz Sarolta bronzérmet szerzett az U18-as korosztály számára kiírt cselgáncs Balkán-bajnokságon Budvában, ahol tíz ország több mint 300 sportolója versenyzett. A VSK Csíkszereda képviselője a 63 kilogrammos súlycsoportban állhatott dobogóra.

Alaposan rávert a mezőnyre Józsa Norbert

A győztes szezonnyitó után a korondi motoros újra mindenkit maga mögé utasított és fölényesen nyerte meg az országos hard enduro bajnokság második fordulóját.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!