Pénteken újabb két összecsapás várt az asztalitenisz élvonal mezőnyére a székelyudvarhelyi sportcsarnokban. A buboréktorna keretén belül a tavaszi idény harmadik és negyedik fordulóját rendezték.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK egy nappal korábban két 3–2-es diadalt aratott. A Besztercei VSK-val szemben jól ment a játék a György István által irányított gárdának, viszonylag könnyedén, 3–0-ra gyűrték le az erdélyi vetélytársat.
Délután a Voința Câmpulung elleni összecsapás azért volt roppant fontos, mivel egy újabb győzelem matematikailag is bebiztosította számukra az első négy közé kerülést, vagyis a rájátszás felsőházába jutást. Talán a tét, na meg a fáradtság is rányomta a bélyegét a párharcra. György Szilárd vereséggel kezdett, Sebastian Loso egyenlített ki. A kulcsmeccs Lucian Filimoné volt, aki 1–2-re vesztésre állt, a negyedik szettben 4–9-es állásról tudott fordítani. Így is döntő csatára volt szükség, ahol György behúzta a találkozóját, 3–2-re nyert a székelyudvarhelyi gárda.
Ez volt a tizedik diadala a Szuperliga alapszakaszában a székelyföldieknek – egyetlen meccset kaptak ki eddig – jelenleg egyenlő pontszámmal állnak a rangsorban a Bukaresti Steauával és a Pristavu Câmpulunggal.
Az ISK-SZAK nyugodtan várhatja a papíron legnehezebb összecsapásokat, szombaton 12 órától a CS Mioveni-nyel, 18 órától a Bukaresti Steauával mérkőzik.
Férfi asztalitenisz Szuperliga, tavaszi idény
3. forduló
Besztercei VSK–Székelyudvarhelyi ISK-SZAK 0–3
Toma Darius–György Szilárd 1–3
Flămând Andrei–Sebastian Loso 1–3
Nemaciuc Mihai–Lucian Filimon 1–3
4. forduló
Voința Câmpulung–Székelyudvarhelyi ISK-SZAK 2–3
Dorcescu Denis–György 3–0
Spelbuș FLORIN–Loso 0–3
Ovchinivov Artem–Filimon 2–3
Dorcescu–Loso 3–2
Spelbuș–György 1–3
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!