Hibátlan udvarhelyi asztaliteniszezők, elérték a felsőházi folytatást

Józsa Csongor 2021. február 13., 10:05 utolsó módosítás: 2021. február 13., 17:17

A második nap folytatta jó szereplését a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a férfi asztalitenisz Szuperligában, összesítésben már tíz győzelemnél tart. Ez pedig elégséges, hogy három mérkőzéssel a vége előtt meglegyen az előzetesen kitűzött céljuk, érmekért adogathatnak.

Fennállása legnagyobb sikere előtt az ISK-SZAK: bejutott a rájátszás felsőházába Fotó: Erdély Bálint Előd

Pénteken újabb két összecsapás várt az asztalitenisz élvonal mezőnyére a székelyudvarhelyi sportcsarnokban. A buboréktorna keretén belül a tavaszi idény harmadik és negyedik fordulóját rendezték.

A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK egy nappal korábban két 3–2-es diadalt aratott. A Besztercei VSK-val szemben jól ment a játék a György István által irányított gárdának, viszonylag könnyedén, 3–0-ra gyűrték le az erdélyi vetélytársat.

Délután a Voința Câmpulung elleni összecsapás azért volt roppant fontos, mivel egy újabb győzelem matematikailag is bebiztosította számukra az első négy közé kerülést, vagyis a rájátszás felsőházába jutást. Talán a tét, na meg a fáradtság is rányomta a bélyegét a párharcra. György Szilárd vereséggel kezdett, Sebastian Loso egyenlített ki. A kulcsmeccs Lucian Filimoné volt, aki 1–2-re vesztésre állt, a negyedik szettben 4–9-es állásról tudott fordítani. Így is döntő csatára volt szükség, ahol György behúzta a találkozóját, 3–2-re nyert a székelyudvarhelyi gárda.

Ez volt a tizedik diadala a Szuperliga alapszakaszában a székelyföldieknek – egyetlen meccset kaptak ki eddig – jelenleg egyenlő pontszámmal állnak a rangsorban a Bukaresti Steauával és a Pristavu Câmpulunggal.

Az ISK-SZAK nyugodtan várhatja a papíron legnehezebb összecsapásokat, szombaton 12 órától a CS Mioveni-nyel, 18 órától a Bukaresti Steauával mérkőzik.