Hét bajnoki címet nyertek a vásárhelyi veterán atléták

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 23., 18:38

A bukaresti Sőtér-Balázs Jolán Stadionban rendezték meg az országos veterán atlétika-bajnokságot, amelyen a Marosvásárhelyi VSK versenyzői hét aranyérmet és egy ezüstöt szereztek.

A Marosvásárhelyi VSK országos bajnok sportolói, Böjte Attila, Fülöp János Csaba és Barabási Rozália Fotó: Marosvásárhelyi VSK

A marosvásárhelyi klub beszámolója szerint hatalmas melegben zajlott a múlt hétvégi fővárosi megmérettetés, amelyen az átlagosnál kevesebben vettek részt. Az időjárási körülmények és a nehézkés felkészülés ellenére a VSK három versenyzője remek eredményekkel zárta az országos bajnokságot.

A 60 év fölötti kategóriában Böjte Attila két országos bajnoki címet szerzett 100 méteres síkfutásban és hármasugrásban, valamint egy ezüstérmet távolugrásban.

Fülöp János Csaba a +75-ös korosztályban mind a négy dobószámban (diszkoszvetés, súlylökés, kalapácsvetés és nehéz kalapácsvetés) a legjobbnak bizonyult, így négy aranyéremmel gazdagodott.

A marosvásárhelyi küldöttség legfiatalabb tagja sem maradt aranyérem nélkül: Barabási Rozália a 45 év fölöttiek kategóriájában a 80 méteres gátfutást nyerte meg.