Az idei szezon első rangos megmérettetésén három kategóriában, férfi és női egyéniben, valamint vegyespárosban zajlottak a küzdelmek. A Góbék teqballosai mindent vittek, a három aranyérem mellett két harmadik helyezést is szereztek.
A férfi egyéni versenyben a világelső Györgydeák Apor ezúttal is megállíthatatlan volt és tovább gyarapította a sorozatos győzelmeinek számát, immár 62 mérkőzés óta veretlen.
A székely klasszis lényegében egy összecsapáson izzadt meg a továbbjutásért, az elődöntőben klubtársa, Marek Pokwap döntő szettre késztette, amit Györgydeáknak 12:8 arányban sikerült megnyernie, míg a lengyel meg kellett elégedjen a bronzérmmel. Az aranycsatában a magyarországi Katz Balázs ellen küzdött, és az első szorosabb játszma után nem volt kérdéses a győzelme.
Az edző-játékos, egyben csapatvezető Ilyés Szabolcs a csoportból való továbbjutás után a nyolcaddöntőben a tavalyi a vb-döntős, szerb Nikola Mitróval került össze, akitől vereséget szenvedett. Aztán indulhatott a világranglista top24-en kívüliek versenyén is, ahol újra sikerrel vette a csoportkört, majd a negyeddöntőben kiegyensúlyozott meccsen kikapott a magyarországi Sipos Árpádtól, így az ötödik helyen végzett.
Női egyéniben Barabási Kinga szintén kiválóan menetelt, egyik ellenfele sem tudott komolyabb gondot okozni neki. Végül szettveszteség nélkül nyerte meg a tornát, a fináléban a magyarországi Iszák Annát győzte le.
A vegyespárosok küzdelmében Györgydeák Apor és Barabási Kinga nem találtak legyőzőre, a döntőig hibátlanul teljesítettek, az aranyért a magyarországi Bányik Csabával és Ács Krisztinával csaptak össze.
A rendkívül kiélezett párharcban Györgydeák és Barabási szetthátrányból állt fel és végül 9:12, 12:11 és 12:10 arányban nyertek.
A legjobb négy között Marek Pokwapot és a magyarországi Vicsek Nórát múlták felül, így a Góbék lengyel játékosa újabb harmadik helyet szerzett.
Az idéntől a Góbék színeiben játszó, moldáv Viorica Tonu a marosvásárhelyi Szilágyi Arnold oldalán a negyeddöntőben búcsúztak, akárcsak a gyergyócsomafalvi Baróti Blanka és a magyarországi Kovács Ádám duója. További három kettős, Ilyés Szabolcs és Barabási Salomé, Simó Bence és Simó Boglárka, valamint Lakatos Kriszta és a magyarországi Horváth Márton nem jutottak tovább a csoportból.
A versenynaptár szerint legközelebb március 1-jén a spanyolországi Grandában rendeztek tornát, majd március 21-én a szlovákiai Eperjesen, április 3-án a belgiumi Wavréban zajlik a Challenger Teqball League újabb viadala.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!