Hirdetés

Hengerelt a székely világelső, a Góbék négy érmet gyűjtöttek Kínában

Györgydeák Apor elhódította a trófeát az egyéni versenyben
Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

Tovább nyújtotta elképesztő győzelmi sorozatát Györgydeák Apor, miután hétvégén megnyerte a Csinanban rendezett egyéni versenyt. A rangos kínai tornán egy arany-, egy ezüst- és két bronzérem volt a Góbék Teqball Team mérlege.

Györgydeák Apor újabb pazar játékkal rukkolt elő, az ellenfelei egészen az elődöntőig nem tudták megnehezíteni a feladatát. Itt azonban klubtársa, Marek Pokwap komolyabb küzdelemre késztette, a világelső végül döntő szettben 12:8, 9:12, 12:9 arányban harcolta ki a továbbjutást, a lengyel játékos pedig be kellett érje a bronzéremmel.

A döntőben a négyszeres világbajnok Blázsovics Ádám volt Györgydeák vetélytársa, akinek semmi esélyt nem adott, magabiztos teljesítménnyel 12:1, 12:5 arányban győzött és elhódította a trófeát.

Hirdetés

A sikernek köszönhetően Györgydeák Apor megkapta a kínai torna legértékesebb férfi játékosának járó díjat, valamint tovább nyújtotta elképesztő győzelmi sorozatát, immár 69 mérkőzés óta veretlen az egyéni kategóriában.

Ilyés Szabolcs továbbjutott a csoportból, majd a legjobb 32 között búcsúzott, ahol a thaiföldi Pornthep Wapisiri ellen szenvedett vereséget.

Női egyéniben szintén thai játékosokkal szemben maradtak alul a székelyudvarhelyi klub versenyzői, Barabási Kinga a negyeddöntőben, a moldáv Viorica Tonu a nyolcaddöntőben esett ki.

Vegyespárosban újabb két érmet szereztek a Góbék sportolói, akik a legjobb négy között egymással küzdöttek meg. A végsőkig kiélezett párharcból a Marek Pokwap és Viorica Tonu duó került ki győztesen, akik döntő játszmában 12:11, 8:12, 17:15 arányban nyertek Györgydeák Apor és Barabási Kinga ellen, akik így meg kellett elégedjenek a bronzéremmel.

A fináléban Pokwap és Tonu viszont már tehetetlen volt a világbajnoki címvédő thaiföldi kettős, Phakpong Dejaroen és Suphawadi Wongkhamchan ellen, akiktől két szettben kaptak ki, így ezüstérmet szereztek.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Testi sértés miatt ítélték el a Sepsi OSK volt hálóőrét

Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.

Lebolondozta a sepsiszentgyörgyi játékvezetőt az FCSB mindenható ura

Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.

Székelyhon

Baleset történt Csíkszereda és Szentegyháza között, egy ember megsérült

Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.

`
Krónika

Leomlott a szilágycsehi református templom, megsérült egy rendőrnő, tetemes az anyagi kár

A közösségi médiában fellelhető képek és videók tanúsága szerint kedd este súlyos szerkezeti omlás történt a szilágycsehi református templomnál: az épület jelentős része leomlott.

Krónika

Szilágycseh: egy órával a munkások távozása után omlott össze a református templom tornya

Kedd este hat óra körül óriási robajjal omlott össze a szilágycsehi református templom tornya. A felújítás alatt álló templom tornyának megerősítését a munkálatokat végző kolozsvári cég szakembereinek javaslatára belülről már megtámasztották.

Főtér

A rablóállam esete a védtelen állampolgárokkal és a jogállamiság illúziójával

A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.

Ez is érdekelheti

Az Eb-aranyért szállnak vízbe a magyar csajok, foci és tenisz – a csütörtöki sportműsor

A hollandok lesznek az ellenfelei a magyaroknak a női vízilabda Európa-bajnokságon. Zárul a labdarúgó Szuperliga 25. fordulója. Folytatódik a téli olimpia.

Szegeden is kitettek magukért a csíkszéki cselgáncsozók

Eredményesen zárták az idei első Első Beton – Magyar Kupát a csíkszéki utánpótlás dzsúdósok: a rangos nemzetközi tornán öt ország kilencszáz judokája lépett tatamira, a három csíkszéki klub versenyzői pedig összesen tizenegy érmet szereztek.

Csillog-villog a Sepsi Aréna új padlóburkolata

Az előzetes várakozásokhoz képest hosszabb ideig tartott, ám megérte várni: új, kiváló minőségű, többfunkciós padlóburkolatot került a Sepsi Arénába, amely várhatóan hosszú évekig szolgálja majd Sepsiszentgyörgy sportéletét.

Idegenben játszik az FK Csíkszereda és a CFR, kezdődik a téli olimpia – a szerdai sportműsor

Újabb kiszállás vár az FK Csíkszeredára és a Kolozsvári CFR együttesére, közben megkezdődnek a téli olimpia küzdelmei is. A kínálatban kerékpár, futsal, kosárlabda, sznúker és röplabda is szerepel.

Döntőbe jutott a magyar női vízilabda-válogatott az Európa-bajnokságon

A magyar női vízilabda-válogatott az aranyéremért játszhat csütörtökön a funchali Európa-bajnokságon, miután az elődöntőben ötméteresekkel 12–11-re legyőzte a görög csapatot.

Közel egy tucat érmet szereztek a székelyföldi dzsúdósok a kolozsvári viadalon

Eredményes hétvégét zártak a székelyföldi korosztályos dzsúdósok a kolozsvári Transilvania Kupán, ahol tizenegyen állhattak dobogóra.

Átalakulóban az FK, hokis meglepetések és az időkérés árnyoldala – Helyzetbe hozunk!

A legújabb részben górcső alá vesszük az FK Csíkszereda háza táján zajló komoly játékosmozgásokat. Megvitatjuk a télies viszonyok hatását a meccshangulatra, valamint kielemezzük a fehérvári utánpótlásnevelésnek Erste Ligára gyakorolt hatását.

Az Eb-döntőért küzd a magyar vízilabdacsapat, hétközi forduló kezdődik a Szuperligában

A görögökkel játszik a magyar női vízilabda-válogatott az Európa-bajnokság első elődöntőjében, három mérkőzéssel elkezdődik a hétközi forduló a labdarúgó Szuperligában. Kupameccsek mellett tenisz, sznúker és pályakerékpározás található a keddi kínálatban.

Focimeccsek, tenisz és kerékpár – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó Szuperliga 24. játéknapja, bajnoki mérkőzések az olasz, a spanyol bajnokságból és az NB II-ből. Pályakerékpár-Eb, tenisztornák.

Bejutott az Eb-elődöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott a várakozásnak megfelelően fölényesen, 22–6-ra nyert vasárnap este az izraeli csapat ellen, ezzel elődöntőbe jutott a funchali Európa-bajnokságon.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!