Idén augusztusban immár 6. alkalommal szervezték meg a Güdüc MTB hegyikerékpár versenyt, ahol ezúttal már közel 500 résztvevő állt rajthoz. Országos ismertséget ért el az esemény. Egy terepfutóversenyre is sor került az ő szervezésükben, valamint kerékpáros táborban vehettek részt gyerekek nekik köszönhetően.
Mindehhez nagy segítséget jelentett, hogy a Bethlen Gábor Alapnál sikeresen pályáztak és így vásárolhattak egy kisbuszt, amivel a versenyek lebonyolításával járó feladatokat, eszközök és gyerekek szállítását oldhatták meg.
A télen a sízés kerül célkeresztbe, sítábor előkészületei zajlanak
Amint Keresztes-Vakaria Edit elmondta, tervezi, hogy a közelgő havas szezonban visszatér a téli triatlonhoz, újra benevez az országos bajnokságba. Ebben a sportágban Európa-bajnoki bronzérmet szerzett 3 éve, és ha most is jól sikerül teljesíteni, akkor ismét megcélozza a nemzetközi viadalokat is.
„Nyáron a kerékpár és a futás, télen a sízés a fő tevékenységünk. Örülünk, hogy azt tapasztaljuk, részünk van abban, hogy egyre több gyerek és fiatal kezd sportolni Gyergyó-szinten, szívesen jönnek a rendezvényeinkre és jó élményekkel térnek haza. Ugyanígy szeretnénk folytatni jövőre is, és azt szeretnénk, ha mindkét versenyünkön és táborainkban is növekedne a résztvevők létszáma” – mutat rá Keresztes-Vakaria Edit.
(x)
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!