Ezen a héten vágott neki az új idényre való felkészülésnek a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK. Nem csupán a felnőttek kezdték el a hangolást, hanem együtt az utánpótlásgárdákkal a Zetelaka melletti Deságban edzőtáborba vonultak. Csak fizikai tréning van a programban, jövő héttől a megszokott helyszínen, a Nagy Ferenc edzőteremben folytatják a labdás edzésekkel a foglalkozások.
Közben a klubvezetés csütörtökön délután Luxemburgra figyel, az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) székhelyén rendezik a Bajnokok Ligája első csoportkörének sorsolását. Az urnákban ott lesz a Hargita megyei klub neve is. Az ISK-SZAK fennállása óta második alkalommal szerepelhet az elitek csatájában – egyben ez lesz az ötödik évük a nemzetközi porondon –, miután a kontinentális rangsorban az előkelő 17. helyet foglalja el. Az udvarhelyiek a tavalyi évadban a harmadik számú kiírásban, a Europe Trophyban bronzérmesek lettek.
„A harmadik kalapból húznak minket, az első kettőből csak európai topcsapatokat kaphatunk. Változott a BL kiírása, idén csak a négy csoportgyőztes jut tovább, a többiek a második számú kiírásban, az Európa Kupában folytathatják.
– mondta el megkeresésünkre a klubvezető, edző, György István.
A csoportmeccseket szeptember elején rendezik a városi sportcsarnokban. A kerettel kapcsolatos hír, hogy Lucian Munteanu távozott. A nyári szünetben több asztaliteniszezővel is egyeztetett a tréner, aztán arra az elhatározásra jutott, hogy itt az ideje, megadja a lehetőséget azon sportolóknak, akik saját nevelésűek. „Tamás Szabolcs és Sánduly Levente tavaly szinte mindent megnyertek a román és a magyar másodosztályban. Most megteszik a lépést a nagyok közé. Remélem, hogy élnek vele. Ez is a klub célja, hogy amennyiben lehet, ne idegeneket hozzunk, hanem játsszanak a mieink” – fejtette ki a klubvezető. Sebastian Loso és György Szilárd alkotja még az ISK-SZAK felnőtt gárdáját.
Tehetségekben nincs hiány az együttesnél, Toró Dávid az augusztus végi strasbourgi U11-es Európa-bajnokságra készül. Ő már biztos induló, klubtársai a várólistán szerepelnek, Sebők Márton és Bărdaș Márk ott lehet a kontinenstornán.
A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Minden eddigi fellépését túlszárnyaló koncertet tartott a nyáron a csíksomlyói nyeregben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company. A Médiatár kisfilmje, a Bagossy a nyeregben megmutatja, hogyan épült fel ez a különleges est a háttérben.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!